ورزش

حال کاپیتان خوب است اما تو باور نکن/۸۲ دقیقه در ۱۱ مسابقه و صفر گل زده

به گزارش ایرنا، پس از تجربه تلخ در برایتون، علیرضا جهانبخش از ابتدای این فصل به هلند برگشت تا بتواند دوباره به همان فرم فوق‌العاده سابقش بازگردد. کمی زمان برد تا جهانبخش با شرایط فاینورد آشنا شود.

او کم‌کم به روند خوب و باثباتی رسید و در اوایل سال ۲۰۲۲ نه تنها در تیم ملی بلکه در تیم فاینورد نیز گل‌های مهمی را به نایمخن، اسپتارتاروتردام و کامبور زد اما به یک باره شرایط تغییر پیدا کرد. نمایش نسبتا ضعیف در یکی ۲ مسابقه و همچنین درخشش نفراتی چون ریس نلسون، لوییز سینیسترا و گاس تیل باعث شد تا جهانبخش به نیمکت برود و روی صندلی‌ها سنجاق شود.

نتایج فوق‌العاده فاینورد، خصوصا در لیگ کنفرانس اروپا باعث شد تا این تیم به فینال راه یابد. ۶ برد و سه تساوی در ۹ دیدار اخیر گواه بر همین قضیه است و طبیعتا آرنه اسلوت، سرمربی فاینورد هم به ترکیب اصلی و ستاره‌هایش دست نزد. حالا ستاره ایرانی تیم فاینورد به یک مهره کاملا نیمکت‌نشین تبدیل شده و نقش خاصی در موفقیت‌های تیمش ندارد.

او در ۱۱ بازی اخیر تیمش هیچ حضور ثابتی نداشته و در چهار مسابقه اصلا به میدان نرفته است. مجموع دقایق معمولی که علیرضا در این مدت به میدان رفته ۸۲ دقیقه بوده است. احتمالا با احتساب زمان‌های تلف شده چیزی کمتر از ۱۰۰ دقیقه.

مارسی: ورود از دقیقه ۸۸

فورتاناسیتارد: نیمکت

مارسی: ورود از دقیقه ۸۲

اسلاویا پراگ: نیمکت

هراکلس: ورود از دقیقه ۵۹

اسلاویا پراگ: ورود از دقیقه ۷۷

ویلم: ورود از دقیقه ۸۱

آژاکس: نیمکت

پارتیزان: ورود از دقیقه ۸۰

زووله: نیمکت

پارتیزان: ورود از دقیقه ۸۱

آخرین حضور فیکس علیرضا جهانبخش مقابل خرونینخن بود. دیداری که ۲ ماه و یک روز قبل به انجام رسید. این یعنی شماره هفت تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۴۰۱ هیچ حضور ثابتی در ترکیب تیم باشگاهی‌اش نداشته است.

برای رسیدن به آخرین گلِ زده‌ی بازیکن گیلکی فوتبال کشورمان باید به ۷۵ روز قبل بازگردیم. یکم اسفندماه سال ۱۴۰۰ که او توانست یکی از سه گل تیمش را وارد دروازه والویک کند.

تصویر خوشحالی علیرضا جهانبخش در کنار هم‌تیمی‌هایش به خاطر صعود به فینال لیگ کنفرانس اروپا نباید فوتبالدوستان ایرانی را فریب دهد. برعکس حالِ عمومی تیم فاینورد، حالِ نماینده ایرانی این تیم خوب نیست. جهانبخش در فاینورد نیز شرایطی شبیه به برایتون را تجربه می‌کند و این در فاصله کمتر از ۲۰۰ روز تا آغاز جام جهانی اصلا خبر خوبی نیست. آن هم در شرایطی که جهانبخش توانسته در تیم ملی به کیفیت مطلوبی برسد و نقشی غیر قابل انکار در صعود ایران به جام جهانی قطر ایفا کند.

باید دید طی زمان پیش رو و خصوصا فصل اینده چه اتفاقی برای علیرضا جهانبخش رخ می‌دهد. تا پایان این فصل فقط سه بازی در لیگ و یک مسابقه فینال در لیگ کنفرانس اروپا باقی مانده است.

حال کاپیتان خوب است اما تو باور نکن؛ ۸۲ دقیقه در ۱۱ مسابقه و صفر گل زده!


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا