سیاست

حذف ارز ترجیحی نیازمند آماده‌سازی زیرساخت‌ها و آسیب‌شناسی اجتماعی است :: خبرگزاری خانه ملت

غلامرضا نوری قزلجه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست فراکسیون مستقلین ولایی که هفته جاری با موضوع ایجاد موج گرانی های ناشی از اصلاحات دولت در شیوه هدفمندسازی برگزار شد، گفت: اعضای فراکسیون در این جلسه، نگرانی ها و دغدغه های خود را بابت گرانی های به وجود آمده مطرح کردند و معتقد بودند دولت هنوز آمادگی اصلاحات هدفمندسازی را نداشت و زیرساخت های آن را آماده نکرده بود لذا به صورت شتاب زده اقدام کرد که موجب نگرانی شده است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بنا به نظر اعضای فراکسیون، دولت نباید در اجرای قانون حذف ارز ترجیحی تعجیل کرده و باید همان جزء یک بند ص تبصره یک قانون بودجه 1401، را با در نظر گرفتن شروط آن که در فراز دوم این جزء آمده اجرا کنند که گفته است قیمت ها باید بر مبنای شهریور سال 1400 باشد و رها نشود.

مراسم معارفه مهندس غلامرضا نوری قزلجه با حضور دکتر علی لاریجانی

وی ادامه داد: نظر ما بر این شد که اگر دولت با یک تأملی این موضوع را پیش ببرد و چند ماهی را صرف اقناع مردم و زمینه سازی به لحاظ فنی و تخصصی و آماده سازی زیرساخت و به لحاظ اجتماعی و جامعه شناسی صورت داده و آسیب شناسی کند، می تواند وارد بحث اصلاحات شود.

نوری قزلجه همچنین با اشاره به موضوع دیگری که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: موضوع انتخابات هیأت رئیسه مجلس برای اجلاسیه بعدی نیز به صورت اولیه مطرح شد که در جلسات آینده جدی تر صحبت می شود چرا که باید ببینیم از اعضای فراکسیون چه کسانی علاقه مند برای حضور در هیأت رئیسه هستند و از فراکسیون اکثریت هم چه افرادی اعلام می شوند تا همه گزینه ها را بررسی کرده و به جمع بندی برسیم.

وی در ادامه به موضوع مذاکرات وین که در این جلسه بررسی شد، اشاره و عنوان کرد: یکی از مسائل مورد تأکید اعضای فراکسیون این بود که دولت در جریان مذاکرات، قاطعانه و مسئولانه برخورد کرده و نسبت به حل و فصل موضوع اقدام کند تا مسأله فرسایشی نشود که روی اقتصاد تأثیر می گذارد و بلاتکلیفی هایی را ایجاد می کند.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است دولت با تأکید بر حفظ منافع ملی کشور، مذاکرات را هرچه سریع تر تعیین تکلیف کند که مشمول مرور زمان و دچار فرسایش نشود از این رو تیم مذاکره کننده باید در این زمینه روی عقاید خود محکم بایستد./

پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا