دانش

حسینی: ملت پیرو راه شهدا شکست ناپذیر است

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد حسینی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهید احسان قدبیگی  که در دانشگاه شریف برگزار شد، افزود: وقتی ملتی شهید تقدیم می کند راه ادامه پیدا می کند، شاید دشمنان در مقطعی توانستند سرکوب کنند اما به هر حال خون شهدا نتیجه داد و پس از سالها در ۲۲ سال ۱۳۵۷ انقلاب پیروز شد.

وی گفت: امروز دشمنان بدنبال این هستند نیروهای نخبه و متخصص و نیروهایی که می توانند منشا اثر باشند هدف قرار دهند و شهدای هسته ای را یکی پس از دیگری ترور کردند. نیروهای نخبه دانشگاهی که ایستادند و برای کشور خود افتخار آفریدند را شهید کردند.

حسینی افزود: این که غنی سازی اورانیوم انجام شد کار کوچکی نبود. شهید شهریاری، شهید محمدی، رضایی نژاد، احمدی روشن، شهید فخری زاده و دیگر شهدا کار و تلاش کردند که این اتفاق افتاد، یا شهید تهرانی مقدم که پدر موشکی نام گرفت چه خدمت بزرگی به کشور کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: اخیرا در سنای آمریکا نمایندگان از رابرت مالی که در مذاکرات وین نقش داشت سوال می کردند که ما می توانیم گزینه نظامی را در مورد ایران مطرح کنیم که پاسخ او به تعبیر بنده این بود که این پنبه را از گوشتان بیرون بیاورید که ما با ایران نمی توانیم مقابله نظامی کنیم. دیگر نمی توانیم تهدید کنیم که گزینه نظامی روی میز است. پهپاد فرستادیم در هوا شکار کردند ما یک اقدامی می کنیم آنها پایگاه عین الاسد ما را هدف قرار می دهند.

وی یادآور شد: در داستان مبارزه با داعش دیدیم که یادگاران دفاع مقدس مانند سردار همدانی در آن مبارزه و دفاع و جهاد فی سبیل الله حضور داشتند و هم جوانی ۲۵ ساله مثل شهید محسن حججی، و امروز هم می بینیم که شهید احسان قدبیگی که جوانی ۲۸ ساله است این راه را ادامه می دهد.

حسینی افزود: این نشان می دهد که ملت و نسل جوان ما زنده است و راه شهدا را دنبال می کنند، این چنین ملتی شکست ناپذیر است زیرا فرزندان کربلا و عاشورا هستیم یاد گرفتیم که همان صبر و استقامت را داشته باشیم همان کلام حضرت زینب کبرا (س) را بگویم ما رایت الا جمیلا.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان این که کسانی که وطن فروشی می کنند خفت و خواری در انتظارشان خواهد بود، گفت: در جشنواره کن عده ای خودفروخته فیلمی به نام «عنکبوت مقدس» ساختند برای اینکه چهره نیروهای حزب‌اللهی متدین را مخدوش کنند. شهری که پایتخت معنوی ایران است مشهد مقدس و امام رضا (ع) که جایگاه رفیعی دارد به چهره و سیمای امام چنگ بندازند و به ظن خود آسیب بزنند در حالیکه اینها احمق هستند و با این کارها راه به جایی نمی برند زیرا نمی دانند همه به امام رضا (ع) ارادت دارند.

حسینی با بیان اینکه  وظیفه بود که به خانواده شهید احسان قدبیگی عرض ارادت هم از جانب خودم و هم از جانب رئیس جمهور محترم داشته باشم، گفت: امیدواریم که دانشجویان دانشگاه شریف این روحیه را داشته باشند که با انحراف مبارزه کنند و راه حق را بروند.

عشق به اسلام و کشور از ویژگی های شهید قدبیگی بود

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم گفت: استقلال، عزت و شرف این کشور مرهون مجاهدت های شهدا است و به همین جهت باید یاد و خاطره آنها همواره زنده نگه داشته شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدضیاءالدین آقاجانپور افزود: ایمان و عمل صالح و عشق به اسلام و کشور از ویژگی‌های شهید قد بیگی بود. اینکه انسان وارد عرصه ای بشود که از امنیت و عزت کشورش دفاع کند نیازمند عشق و انگیزه است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی قطع وابستگی از بیگانگان بود، گفت: تا پیش از انقلاب بیگانگان بر مقدرات سیاسی و فرهنگی کشور حاکم بودند و نیروهای مسلح ما وابسته به بیگانگان بودند.

آقاجانپور یادآور شد: قبل از پیروزی انقلاب آمریکایی ها اجازه نزدیک شدن نیروهای ما به هواپیماها را نمی دادند اما امروز متخصصان ما هواپیماهای پیشرفته می سازند. جوانان و نخبگان ما امروز دارای ظرفیت هایی شدند که از استقلال و امنیت این کشور دفاع می کنند و شهید احسان قدبیگی هم از این دست جوانان بود.

وی گفت: با علم و دانش است که ما به قدرت می رسیم و از همین مسیر است که ما امروز به دستاوردهای چشمگیری در حوزه های دفاعی و هسته ای دست پیدا کرده ایم. دشمنی امروز نظام سلطه با کشور ما هم بر سر این موضوع است که می خواهند علم و تکنولوژی در اختیار خودشان باشد اما ما این انحصار را شکستیم.

آقاجانپور افزود: صنایع دفاعی کشور امروز به اقتداری رسیده است که دشمن به خودش اجازه تعرض به کشور ما را نمی دهد. ما امروز به مرحله خود باوری رسیده ایم و کلام امام مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند توسط جوانان مومن و نخبه به تحقق پیوسته است.

در پایان این مراسم از خانواده شهید احسان قدبیگی قدردانی شد.

حسینی: ملت پیرو راه شهدا شکست ناپذیر است

به گزارش ایرنا، عصر روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه در سانحه‌ای که در یکی از واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع در منطقه‌ پارچین به وقوع پیوست، احسان قدبیگی ورودی ۹۱ مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به شهادت رسید و یکی دیگر از همکاران وی نیز دچار جراحت شد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا