ورزش

حضور مربی خارجی برای تیم‌های ملی وزنه‌برداری زنان


زهرا پورامین روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره برنامه‌های فدراسیون وزنه‌برداری برای بانوان، اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه‌های ما اعزام بانوان به بازی‌های آسیایی بود که البته این بازی‌ها با اعلام رسمی شورای المپیک آسیا لغو شد و همچنین اعزام به بازی‌های کشورهای اسلامی و پیکارهای قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان نیز در دستور کار است. البته یکتا جمالی به عنوان تنها وزنه‌بردار کشورمان هم اکنون در یونان محل برگزاری وزنه‌برداری جوانان جهان حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه چند دوره مربیگری را بزودی برگزار می‌کنیم، گفت: این دوره‌ها برای ارتقای سطح مربیان وزنه‌برداری ضروری است. اخیرا هم محسن بیرانوند دبیر فدراسیون پیشنهاد مربی خارجی را برای وزنه‌برداران بانوان در ایران به فدراسیون بین‌المللی داده است و با آن موافقت شد. هر چند زمان حضور این مربی خارجی و اینکه کدام مربی راهی ایران می‌شود، مشخص نیست.

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری درباره وقفه در اجرای برنامه‌های استعدادیابی و اعتراض برخی از وزنه‌برداران نسبت به این موضوع، خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلاتی که در سطح مدیریت فدراسیون پیش آمد، خللی در اجرای برنامه‌های استعدادیابی داشتیم و از این به بعد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، استعدادیابی‌ها به روال عادی بازمی‌گردد. باید بلافاصله دوره‌های استعدادیابی را برای شناسایی نخبه‌ها برگزار کنیم تا بتوانند در اردوهای مختلف شرکت کنند.

وی در با اشاره به در پیش بودن بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس و اهمیت مبارزه با دوپینگ، گفت: وقتی وزنه‌برداران وارد اردو می‌شوند، به مصرف مکمل‌ نیاز دارند که رییس فدراسیون این ‌مکمل‌ها را که بار مالی زیادی هم دارد، تهیه می‌کند. وزنه‌برداری ورزش سنگینی است و باید بانوان با مصرف این مکمل‌ها توانایی و انرژی مضاعفی کسب کنند.

پورامین اضافه کرد: از آنجایی که اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری زنان بلندمدت است، آنها از نظر دوپینگ تحت کنترل هستند وهر بار که وارد اردو می‌شوند از ورزشکاران تست می‌گیریم. هرچند وزنه‌برداران خودشان نسبت به دوپینگ آگاه هستند و هر دارویی را نمی‌خورند. فدراسیون هم همواره نظارت لازم را دارد و امیدوارم در آینده مشکلی پیش نیاید.

وی تاکید کرد: زنان وزنه‌بردار با وجود تمام محدودیت‌ها و نبود امکانات رفاهی با عشق و علاقه تمرین می‌کنند و آنها باید در مسابقات مختلف شرکت کنند تا بتوانند امتیازات لازم را برای حضور در المپیک بگیرند.

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به اینکه مدت زمان کوتاهی است که عضو این خانواده شدم، گفت: در این مدت دیدم که وزنه‌برداران با تمام وجود برای این ورزش مایه می‌گذارند. امیدوارم بتوانیم انگیزه بانوان را تقویت کنیم و تحمل آنها را برای رسیدن به موفقیت بالا ببریم.

با تصمیم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری در سال ۲۰۲۲ مکزیک میزبان مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان جهان است و مسابقات رده سنی بزرگسالان نیز در کشور کلمبیا برگزار خواهد شد. میزبانی کلمبیا از مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری ۲۰۲۲ جهان در حالی است که قرار بود این رقابت‌ها در کشور چین برگزار شود اما این کشور به خاطر سخت‌گیری قوانین ضد کرونایی از میزبانی انصراف داد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا