سیاست

خضریان: تاکید بر اصول انقلاب و اسلام انقلابی اهانت به مرجعیت نیست


نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که استکبارستیزی‬⁩ فصل مهمی از آموزه‌های ⁧‫انقلاب اسلامی‬⁩ است که دوگانه‌سازی آن با معیشت مردم از سوی جریان تحریف بارها و بارها از سوی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ محکوم شده است. تاکید بر اصول انقلاب و اسلام انقلابی اهانت به مرجعیت نیست، بلکه تلاش برای حراست از بنیان‌های معرفتی حرکت تاریخی امام(ره) است.

به گزارش ایسنا، علی خضریان یادداشتی با عنوان «دفاع از مرجعیت امام(ره)» را در اختیار خبرنگار ایسنا قرار داد که در زیر می خوانید:

«حضرت آیت‌الله ⁧‫صافی گلپایگانی‬⁩ از جمله مراجع بصیر و زمان‌شناس‌اند که در دوره شکل‌گیری و قوام نظام اسلامی نقش برجسته‌ای در هدایت نهاد خطیر شورای نگهبان داشته‌اند. وجه علمی و برجستگی فقاهتی ایشان نیز همواره زبانزد نسل‌های مختلف حوزه‌های علمیه بوده است.

‏نهاد علم و ⁧‫مرجعیت‬⁩ از نقاطی است که دشمن همیشه تلاش داشته تا آن را در برابر نظام و انقلاب قرار داده و از غبار برخاسته از این فتنه به نفع خود بهره‌برداری کنند. آنچه در روزهای اخیر از سوی رسانه‌های بیگانه و ⁧‫جریان تحریف‬⁩ شاهد بودیم نیز مصداق روشنی از همین اتفاق بود.

این روزها جریان ⁧‫غربگرا‬⁩ تمام تلاش خود را به کار گرفت تا اقدام جریان انقلاب و رسانه انقلابی ⁧‫رجانیوز‬⁩ برای ممانعت از مصادره به مطلوب فرمایش ایشان را نیز دست‌مایه ⁧‫فتنه‬⁩ جدیدی کند که بحمدالله با موضع‌گیری به‌هنگام این رسانه، به خواسته خود نرسیدند.

در این میان اما تعجب از مواضع دادستان کل کشور و رئیس مجلس است. همین چندماه پیش یک روزنامه‌نگار هتاک که از قضا از حامیان پروپاقرص جناب قالیباف محسوب می‌شود، هر آنچه از کلام ناسزا بود نثار عالم ربانی فقید، حضرت علامه ⁧‫مصباح یزدی‬⁩(ره) و همچنین- با تأسف و شرم فراوان- خانواده ایشان نمود.

جالب اینکه بیانیه‌ها و مطالبات تشکل‌های حوزوی، دانشگاهی و مردمی در آن دوران مورد بی‌توجهی کامل حضرات آقایان ⁧‫منتظری‬⁩ و ⁧‫قالیباف‬⁩ قرار گرفت و حتی از کوچکترین موضع‌گیری خنثی در برابر آن فرد هتاک که نوشته‌هایش نه نقادی فکری بلکه تماما هتاکی بود، دریغ ورزیدند!

حال چه شده که نقد ناصحانه جریان انقلابی و تاکید بر مواضع حضرت ⁧‫امام خمینی‬⁩(ره) با تیغ پیگیری قضایی روبرو می‌شود و رئیس مجلس در محکومیت و توصیه به رعایت اخلاق همسو با جریانی که سوابقشان نه سنخیتی با اندیشه و سیره امام راحل دارد و نه با مرجعیت انقلابی نسبتی دارند، پیش‌قدم می‌شود؟!
‏⁧‫
استکبارستیزی‬⁩ فصل مهمی از آموزه‌های ⁧‫انقلاب اسلامی‬⁩ است که دوگانه‌سازی آن با معیشت مردم از سوی جریان تحریف بارها و بارها از سوی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ محکوم شده است. تاکید بر اصول انقلاب و اسلام انقلابی اهانت به مرجعیت نیست، بلکه تلاش برای حراست از بنیان‌های معرفتی حرکت تاریخی امام(ره) است.»

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا