اقتصاد

دانشگاه آزاد اسلامی پردیس ۶ دانشکده موضوعی ایجاد می‌کند/ راه‌اندازی مدارس مهارتی روباتیک و کامپیوتر


حسین عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره برنامه‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس و احتمال افزایش رشته‌های جدید در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: در راستای موافقت‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری پردیس، دانشگاه با توجه به نیاز شرکت‌های فعال در پارک علم و فناوری برخی رشته‌های پرمتقاضی مانند مهندسی پزشکی، بیوتکنولوژی و … را راه‌اندازی می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های سازمان مرکزی درباره جهت‌دهی به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس ۶ دانشکده موضوعی با عنوان دپارتمان سایبر فیزیکی، مکاترونیک، حقوق و کسب و کار، هنر و معماری، شزان و دپارتمان عمران و شهرسازی در محل این دانشگاه ایجاد خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس درباره اینکه در حوزه مدارس سما و مهارتی چه فعالیت‌هایی صورت گرفته و آیا اتفاقات خوبی در سال ۱۴۰۰ رخ خواهد داد؟ بیان کرد: با توجه به رشد جمعیت شهری در پردیس و نیاز آموزش و پرورش این شهرستان به ایجاد مدارس جدید و عملکرد بسیار درخشان مجتمع سمای پردیس در دو سال گذشته، استقبال مردم منطقه از مدارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس بسیار خوب بوده است.

عباسپور مطرح کرد: اعتماد والدین به دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس وابسته آن در شهر تا حدی بوده که با وجود شیوع بیماری کرونا در کشور و رکود ثبت‌نام در مدارس غیردولتی جمعیت دانش‌آموزی مجتمع پسرانه سمای پردیس در مقایسه با سال تحصیلی قبل بیش از ۲۴ درصد افزایش یافته است.

افزایش بهبود کمّی و کیفی امکانات مدارس سما

وی افزود: در مقابل اعتماد والدین و دانش‌آموزان، مسئولان مدرسه نیز با تلاش دوچندان در بهبود کمّی و کیفی امکانات مدارس سعی کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس یادآور شد: علاوه بر امکانات سخت‌افزاری مانند سالن سرپوشیده ورزشی، زمین فوتبال چمن، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز، سایت‌های کامپیوتری، کلاس‌های هوشمند و مجهز به تجهیزات برگزاری کلاس مجازی، امکانات نرم‌افزاری و استفاده از سامانه‌های مجازی مختلف در راستای آموزش بهتر و اثربخش در دستور کار مسئولان مجتمع سمای پردیس بوده است.

عباسپور متذکر شد: مقرر شده سال ۱۴۰۰ همگام با گسترش کمّی و کیفی مدارس پسرانه، مدارس سما دخترانه نیز در شهرستان پردیس ایجاد و راه‌اندازی شود، در این راستا اقدامات اولیه برای اخذ مجوزهای لازم از اداره آموزش و پرورش انجام شده و امیدواریم امسال (سال ۱۴۰۰) با تعیین محل مناسب بتوانیم در سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۰ نخستین ورودی مدارس دخترانه سمای پردیس را شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: در راستای راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی، سال ۱۳۹۹ موفق به دریافت مجوز مدرسه عالی مهارتی حقوق فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس شدیم و برنامه‌ریزی‌های لازم برای ایجاد دو مدرسه مهارتی دیگر با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات واحد پردیس و نیازهای شهر در حوزه‌های روباتیک و کامپیوتر در حال انجام است و امیدواریم اوایل سال ۱۴۰۰ پس از اخذ مجوزهای لازم این مدارس فعالیت خود را آغاز کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی پردیس سال ۱۴۰۰ را با چه اولویت‌هایی آغاز می‌کند؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در پاسخ به سؤال دیگر که سال ۱۴۰۰ را با چه اولویت و برنامه اصلی آغاز خواهید کرد؟ به آنا گفت: با توجه به چشم‌انداز ترسیم شده توسط دکتر طهرانچی که دانشگاه آزاد اسلامی تا سال ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب نخست داوطلبان خواهد بود، اولویت تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از جمله واحد پردیس افزایش کیفیت و کارآمدی آموزش عالی خواهد بود.

عباسپور ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس، تصویب رشته‌های به‌روز و پرمخاطب در دنیا از جمله رشته‌هایی که در دانشگاه‌های تراز اول دنیا ارائه می‌شوند؛ اما هنوز در آموزش عالی کشور تعریف نشده‌اند، ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فعال فناور اعضای هیئت علمی و بهره‌گیری از ظرفیت اعضای هیئت علمی متخصص و متعهد در راستای ارتباط با دنیای کسب و کار و تعامل مفید با پارک علم و فناوری پردیس و اخذ مجوز و راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت با هدف افزایش توانمندی دانش‌آموختگان و آماده‌سازی آنان برای ورود به بازار کسب و کار را از اولویت‌ها و سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

وی عنوان کرد: افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای با استفاده از امکانات آزمایشگاهی و ایجاد آزمایشگاه‌های همکار استاندارد با توجه به نیاز منطقه، انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی با نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی به‌ویژه در سطح شهرستان پردیس و تدوین برنامه علمی اختصاصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس با هدف هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی برای رفع مشکلات کشور از دیگر برنامه‌ها در سال ۱۴۰۰ است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا