بین‌الملل

دبیرکل حزب‌الله: راهبرد اسرائیل فراموشی مساله فلسطین است


سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی در کنفرانس مجازی «منبر القدس» گفت که روز به روز حکمتی که در نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) نهفته است، آشکارتر می‌شود.

وی گفت که مسأله فلسطین، جان تازه‌ای یافته و طرفداران و مجاهدان و حامیانی پیدا کرده است که حاضرند در راه قدس فداکاری کنند.

سید حسن نصرالله، راهبرد رژیم صهیونیستی را فراموشی مسأله فلسطین با تکیه بر عنصر گذر زمان دانست و گفت که دشمن صهیونیستی به دنبال این است تا مردم منطقه آرمان فلسطین را از یاد ببرند.

وی تأکید کرد که موضوع قدس امروزه بار دیگر به صدر مسائل بازگشته و قدس موضوع اصلی امت اسلامی گشته است و اینکه در حقیقت محور مقاومت را باید محور قدس نامید، چرا که قدس نقطه تجمیع همه کشورها، گروهها و ملت محور مقاومت است.

سید حسن نصرالله افزود: «امروز برای قدس ارتش‌های واقعی به وجود آمده است و مبارزانی که اراده پولادین دارند و قلب‌هایشان به سمت قدس است. موضوع بیت‌المقدس امروزه معادلات داخلی فلسطین و منطقه را تغییر داده است و باید گفت که نبرد شمشمیر قدس همچنان اثرات خود را بر فضای فلسطین می‌گذارد.»

به گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان، غزه به رژیم صهیونیستی و اربابانش در جهان ثابت کرده است که مردم فلسطین هرگز فراموش نخواهند شد و هرگز خاک خود را هرچه قدر هم زندگی در آن سخت باشد را ترک نخواهد کرد.

سید حسن نصرالله مسأله بیت‌المقدس را مسئولیتی بر گردن امت اسلامی دانست و گفت که حزب الله لبنان خود را در خط اول مبارزه در کنار مقاومت فلسطین می‌داند و در این راه تمامی تبعات و فشارها را تحمل می‌کند و به روزی که قدس به صاحبان خود باز گردد، امید دارد.

وی تأکید کرد که تمامی حملاتی که در لبنان می‌شود و محاصره و تحریم همگی با این هدف صورت می‌گیرد که مقاومت لبنان از قدس و فلسطین دست بکشد، اما ایستادگی در مقابل فشار و تحریم جزوی از مقاومت به شمار می‌رود.

حسن نصرالله گفت: «همان‌گونه که جنگ و کشتار ما را از میان نبرد، محاصره و تحریم و فشار نیز نخواهد توانست.»

وی تاکید کرد: و این عهدی است که با شهدای بزرگ خود در مقدمه آن‌ها شهید قدس قاسم سلیمانی که جان خود را در راه فلسطین فدا کرد، بسته‌ایم.

311311


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا