جامعه

دریافت قهوه و ساندویچ، در ازای اهدای خون آلوده به ایدز/داعیه داران دروغین حقوق بشر به دنبال موش آزمایشگاهی برای تست واکسن کرونا

 

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت گروه خبرگزاری دانشجو، فرزانه فراهانی- حقه بازی کشورهای اروپایی و آمریکایی در خصوص سایر کشورها به ویژه کشور ما ایران، بر هیچ کسی پوشیده نیست و بسیاری از مردم دنیا تا امروز رد زخمهای کهنه متعددی از دست درازی مدعیان دروغین حقوق بشر بر پیکر خود و سرزمین خود دارند.

آمریکا به عنوان کشور سردمدار ناقض حقوق بشر در جوامع مختلف شناخته شده است و وقتی که مسئولان این کشور در معضلی جهانی مثل کرونا خود را حامی و یاری رسان سایر کشورها معرفی می‌کنند، پر واضح است که یک جای کار می‌لنگد و حقه‌ای جدید در راه خواهد بود.

 

بازخوانی پرونده رسوایی فرانسویها در ماجرای ارسال خون‌های آلوده!

سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمعه نوزدهم دی ماه سال جاری درباره بی‌اعتمادی ایران به امریکا، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی که به تعبیر ایشان از آمریکا آویزان هستند و نکته سنجی به جای ِمعظم له فصل الخطاب همه تصمیماتی است که مسئولان حوزه سلامت در شرف اتخاذ آن بودند.

دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت واردات هر گونه واکسن خارجی از آمریکا و انگلیس و خوش بین نبودن ایشان به فرانسه برای تهیه واکسن بیماری کرونا از نکات مهم سخنرانی رهبری بود.

جنایت کشور فرانسه در موضوع واردات خون‌های آلوده، علت عدم خوش بینی رهبر معظم انقلاب به این کشور است و تنها با کمی جستجو در خواهیم یافت که فرمایشات ایشان چقدر به موقع و به جا ارائه شد.

بازخوانی پرونده ورود خون‌های آلوده به کشور اگر چه رنج بیماران و بازمانده‌های آن‌ها را دوباره یادآوری می‌کند اما به عنوان زنگ هشدار به موقع برای مسئولان و عدم اعتماد دوباره به فرانسه بسیار لازم و ضروری محسوب می‌شود.

خون‌های آلوده‌ای که فرانسه سالها پیش به کشور ما ارسال کرد، علاوه بر آنکه جان بسیاری از هموطنان ما را گرفت، منجر به تحمل سالها درد و رنج دریافت کنندگان خون شد که به دنبال دریافت خون، برای التیام رنج و آلام جسمی خود بودند اما قربانی جنایت فرانسوی‌ها شده و نه تنها بیماری آن‌ها بهبود پیدا نکرد بلکه به ویروس کشنده بیماری ایدز و هپاتیت هم مبتلا شدند.

 

خون آلوده به ایدز و هپاتیت، دستاورد غربی‌های خائن!

مردم برخی از کشورهای دیگر هم با دریافت خون آلوده‌ای که فرانسوی‌ها به آن‌ها ارائه کرده بود، به ایدز مبتلا شدند و علی رغم اینکه بعد از مسئولان ایرانی از ابتلای بیماران چشم انتظار دریافت خون به ایدز و هپاتیت، متوجه ماجرا شدند، غرامت بیماران خود را از فرانسه دریافت کردند اما به زعم بدعهدی فرانسوی‌ها و بر اساس مستندات و شواهد موجود، بیماران ایرانی هنوز نتوانسته‌اند غرامت ضرر سنگین وارد شده را دریافت کنند.

متاسفانه بر اساس آخرین آمار با ورود خون‌های آلوده فرانسه به ایران 193 نفر از هموطنان که تا پیش از آن از بیماران هموفیلی بودند، به ایدز و هپاتیت نیز مبتلا شدند و این جریان در کشورهای دیگر مثل آلمان، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق، ایران و یونان هم به بیماری مهلک ایدز گرفتار شدند و البته بیماران کشورهای مذکور غرامت خود را دریافت کردند.

گفته می‌شود زمانی که مسئولان کشور فرانسه قصد ارسال خون به دیگر کشورها را داشتند، تعدادی از معتادان آن کشور در ازای دریافت قهوه و ساندویچ رایگان، حاضر به اهدای خون شده و با ورود خون آن‌ها به چرخه درمان، تعدادی از خود فرانسوی‌های دریافت کننده خون نیز به بیماری ایدز مبتلا شدند و برخی از آن‌ها هم جان خود را از دست دادند.

 

پرونده‌ای که همچنان باز و غرامتی که فراموش شده است!

مسئولان وزارت بهداشت و سایر متولیان دولتی سالهای قبل، در موضوع طرح دریافت غرامت از فرانسه برای ابتلای ایرانی‌ها به هپاتیت و ایدز، تا کنون جدیت لازم را به خرج نداده‌اند و متاسفانه جدای از حق مسلم ایران طرح چنین موضوعی را سیاسی و دور از نوعدوستی می‌دانستند و پس از آن نیز هیچ‌گاه این مسئله دنبال نشد و اگر چه این پرونده همچنان باز است، کسی حرفی در این خصوص به میان نمی‌آورد.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، در مورد خرید و واردات واکسن بیماری کرونا هوشمندانه و با کلامی مدبرانه و مقتدر از عدم خوش بینی به فرانسه سخن گفتند و با این وجود، تلاش مضاعف مسئولان و متولیان در حوزه سلامت برای تامین ابزار سلامتی مردم و تامین ملزومات آن امری ضروری و واجب است.

مسئولان باید سخنان نغز و سازنده رهبر معظم انقلاب را به عنوان چراغ راه، جلوی دید خود قرار بدهند و بدانند که تک تک کلماتی که معظم له به زبان می‌آورند، مصلحت و منفعت مردم در رأس آن‌ها قرار دارد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا