بین‌الملل

در پنج دقیقه آغاز جنگ ۱۵۰ موشک به سمت اشغالگران شلیک می‌کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، عصر امروز در جریان یک همایش مردمی در شهر صیدا در لبنان سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنان خود ضمن قدردانی از مردم، دولت و مقاومت لبنان، تاکید کرد: امروز عهد خود را با فلسطین و مقاومت تازه می‌کنیم و بار دیگر بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به موطن شأن تاکید می‌کنیم.

وی افزود: لبنانی‌ها مانند فلسطین همچون روحی در دو بدن، طی ۷۴ سال گذشته درد و رنج ملت فلسطین را تحمل کرده‌اند. البته ما امروز در دوران پیروزی‌ها قرار داریم، پیروزی‌هایی که مردم و مقاومت بازیگران اصلی آن بوده‌اند.

هنیه تاکید کرد: غزه با وجود محاصره ۱۵ ساله، این روزها برای نبردی راهبردی برابر رژیم صهیونیستی آماده می‌شود.

وی افزود: کسانی که قدم در راه عادی سازی روابط گذاشتند به مساله فلسطین خیانت کردند، آنها آزادی مسجدالاقصی را دور از ذهن می‌دانند اما ما آن‌را نزدیک می‌دانیم.

وی با اشاره به توانمندی مقاومت فلسطین در هدف قرار دادن عمق اراضی اشغالی که در نبرد سیف القدس (شمشیر قدس) به چشم دیده شد، افزود: در آغاز هر درگیری در آینده، ۱۵۰ موشک طی تنها پنج دقیقه رژیم صهیونیستی را در هم می‌کوبد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: کرانه باختری پس از سال‌ها رکود، همکاری امنیتی و توطئه‌های کوچک و بزرگ، بار دیگر به پا خاسته و جنین این روزها پرچم مقاومت را به اهتزاز درآورده است.

وی با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها و شهرک نشینان جایی در مسجدالاقصی ندارند، افزود: شمشیر قدس تا زمان آزادی قدس شریف و کل فلسطین، برکشیده از نیام باقی خواهد ماند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد: من از لبنانِ مقاومت، خطاب به صهیونیست‌ها می گویم که آرزوهای شما بر باد خواهد رفت و شما هیچ جایی در قدس و مسجدالاقصی نخواهید داشت، قدس و مسجدالاقصی متعلق به امت اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی این روزها در منازعه برای حفظ موجودیت خود قرار دارد، خطاب به آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌های لبنان، گفت: خودتان آماده کنید، بازگشت به فلسطین نزدیک است.

اسماعیل هنیه همچنین ضمن ابراز همبستگی کامل با لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ثروت‌های طبیعی این کشور، افزود: رژیم صهیونیستی هیچ حقی در آب‌های سرزمینی لبنان ندارد، همانگونه که در فلسطین نیز حقی ندارند.

وی افزود: حق بازگشت آوارگان یک حق مقدس است که هرگز از آن کوتاه نمی آییم و فلسطینی‌ها هیچ وطن جایگزینی ندارند و باید به موطن اصلی خود یعنی فلسطین بازگردند.

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به سفر قریب الوقوع جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه، تاکید کرد: ما هرگز به هیچ طرفی اجازه حذف مساله فلسطین را نمی‌دهیم.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا