جامعه

دستگیری عاملان فروش سلاح در فضای مجازی


رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند پنج نفره خرید و فروش سلاح شکاری غیرمجاز در فضای مجازی در شهرستان ملارد خبر داد .

به گزارش ایسنا سرهنگ “نجم الدین رشیدی“در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: ۲۱ دی ماه خبری از سوی پلیس امنیت عمومی شهرستان ملارد مبنی بر فعالیت سازمان یافته افرادی در فضای مجازی درباره خرید و فروش سلاح و مهمات شکاری به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام شد و گزارش اولیه نشان از این داشت،  تعدادی از افراد با تشکیل باندی در حال خرید و فروش اسلحه هستند و از مدت ها قبل تحت تعقیب این پلیس قرار دارند بنابراین موضوع به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام بررسی های اولیه و شناسایی هویت و مخفیگاه اعضای این شبکه، نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت تمام اعضای این شبکه صادر شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز یکی از اعضای این باند تعدادی اسلحه شکاری را با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در معیت  ۳  دستگاه خودرو سواری  ۴۰۵ و پژو پارس که از استان های غربی کشور تهیه کرده وبه شهر تهران وارد شده است و قصد تخلیه در مخفیگاهشان را دارد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی های پلیسی، محل تخلیه محموله اسلحه شناسایی شد، اظهارکرد: تیم های مشترکی به مخفیگاه متهمان در حوالی جنوب غرب تهران اعزام و موفق شدند در یک عملیات مشترک هر چهار دستگاه خودروی متهمان  را توقیف و در بررسی بیشتر شش قبضه سلاح شکاری کشف کنند.

رشیدی با بیان اینکه که در این عملیات چهار راننده خودرو و متهم اصلی دستگیر شدند، گفت: با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیسی آگاهی مشخص شد که  تعدادی اسلحه در محل دیگری در محدوده نوروزآباد  مخفی شده است و تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان سه قبضه سلاح شکاری و ۲۳ فشنگ کشف کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان اظهارکرد: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی،پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا