سیاست

دستیابی به سیستم‌های پیچیده در حوزه بالگردی و سیستم پیچیده پهپاد

دستیابی به سیستم‌های پیچیده در حوزه بالگردی و سیستم پیچیده پهپادبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشوری (ذخیره‌های نظام) که در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: امروز نیروی زمینی ارتش، نهضت روی پای خود ایستادن را در تمامی سطوح نهادینه کرده است.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در اوج قدرت و آمادگی رزمی و توان دفاعی قرار دارد افزود: نیروی زمینی ارتش در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات نظامی به جایگاه بسیار مطلوبی رسیده است، امروز آنچه را که در حوزه تجهیزات نیاز داشته باشیم با حضور جوانان مومن و متخصص در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی و صنعت دفاعی کشور تولید و به چرخه دفاعی در خواهیم آورد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به توانمندی نیروی انسانی تاکید کرد: کشوری که دارای نیروی انسانی نخبه و دانشمند باشد به عنوان قدرتمندترین کشور در دنیا محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ساختار نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: رسته‌های مختلفی در نیروی زمینی ارتش وجود دارد که زنجیره‌های اقتدار دفاعی و امنیتی را تشکیل می‌دهد و این اراده پولادین، با حضور در مناطق مختلف کشور از جمله حضور در مرز‌ها محصولی به نام امنیت را تولید کرده و به ارمغان آورده است.

امیر حیدری به نقش موثر نیروی زمینی ارتش در مقابله با ویروس منحوس کرونا پرداخت و افزود: ۲۸ بیمارستان و ۱۲ هزار کادر درمان و تقدیم ۱۰ شهید والامقام نمونه بارز حضور و عملکرد موثر این نیرو در مقابله با این ویروس ناشناخته بود.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در حوزه بالگردی و پهپاد به قابلیت‌های مهمی دست یافته است خاطرنشان کرد: بزرگترین ناوگان بالگردی را در سطح منطقه داریم، امروز بالگرد‌های ما به مجهزترین دوربین‌های دید در شب و موشک‌های نقطه زن مجهز هستند، در حوزه پهپاد نیز به دستاورد‌های مهمی دست یافته ایم، در مقطع کنونی در حوزه پهپاد‌های رزمی و شناسایی به خودکفایی رسیده ایم.

امیر حیدری ادامه داد: در کسب دستاورد‌های علمی به خصوص در حوزه دفاعی، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی و مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن نزاجا از افراد نخبه و متخصص استفاده بهینه می‌کند.

انتهای پیام/ 241


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا