بین‌الملل

دفتر امور اسرای فلسطین: زندان‌های رژیم صهیونیستی شکنجه‌گاه است


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «منقذ ابو عطوان» روز شنبه افزود: جان، روح و روان اسرای فلسطینی به دلیل شکنجه و آزار و اذیتی که در زندان‌های رژیم اشغالگر می‌بینند، قربانی شدند.

وی با اشاره به وضعیت «منصور الشحاتیت» اسیر فلسطینی که پنجشنبه گذشته از زندان‌های رژیم صهیونیستی پس از ۱۷ سال آزاد شد، بیان کرد: این اسیر فلسطینی بسیار لاغر و دچار اختلال حافظه شده به طوری که پس از مواجه شدن با اعضای خانواده‌اش آنها را نمی‌شناخت.

مدیر دفتر امور اسرای فلسطین افزود: الشحاتیت اکنون به دلیل حبس‌های طولانی مدت در انفرادی دچار مشکلات روحی – روانی و اختلال حواس‌پرتی شده است.

عطوان با بیان اینکه الشحاتیت تنها اسیر فلسطینی نیست که با مشکلات روحی و روانی مواجه شده، اظهار داشت: صدها اسیر فلسطینی که پس از حبس‌های طولانی مدت به جامعه فلسطین باز می‌گردند، دیگر از سلامت جسمی یا روانی برخوردار نیستند.

وی اضافه کرد: ۲۳۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی جان باختند و هزاران اسیر بیمار دیگر نیز از درمان یا دارو محروم شدند.

بنا بر آمار، چهار هزار و ۴۰۰  فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که ۳۹ نفر آنان زن بوده و حدود ۳۵۰ نفر نیز در بازداشت اداری (بدون محاکمه) قرار دارند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا