بین‌الملل

دمشق: سازمان ملل حملات اسرائیل به سوریه را محکوم کند


به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه خود به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: حدود ساعت ۲۰:۲۰ شامگاه روز جمعه، ارتش اشغالگر اسرائیلی نقاطی در مرکز کشور را هدف تجاوز موشکی قرار داد. این تجاوز منجر به شهادت پنج نفر از جمله یک غیرنظامی و زخمی شدن هفت نفر دیگر از جمله یک دختر بچه و وقوع خسارات مادی و وقوع آتش سوزی در جنگل‌های منطقه مصیاف شد.

وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست تا حملات رژیم اشغالگر اسرائیل به حاکمیت سوریه را محکوم و موضعی صریح و بدون هرگونه ملاحظات سیاسی اتخاذ کنند.

در ادامه این نامه آمده است: این تجاوز اسرائیل ساعاتی پس از تجاوز دیگر تروریست‌ها به شمال سوریه صورت گرفت که آنها به یگان‌های ارتش عربی سوریه حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ سرباز و مجروح شدن تعدادی دیگر شد.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: این دو حمله در نتیجه هماهنگی پیوسته بین اسرائیل و تروریست‌ها صورت گرفت.

در پایان این نامه آمده است: جمهوری عربی سوریه از دبیرخانه سازمان ملل متحد و شورای امنیت انتظار دارد که موضعی روشن و بدون ابهام در قبال حملات اسرائیل به حاکمیت سوریه اتخاذ کنند، فارغ از هرگونه ملاحظات سیاسی و محاسباتی که در تضاد با مواضع قانونی و سیاسی ثابت و روشن سازمان ملل متحد و نهادهای آن در قبال موضوع اشغال اراضی سوریه توسط اسرائیل است.

منابع رسمی سوریه جمعه شب گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش این کشور حملات رژیم صهیونیستی به منطقه مصیاف را دفع کرده است.

سانا در این باره گزارش داد که پدافند هوایی این کشور به صورت مؤثر از نقاط مختلف با شلیک موشک‌های رژیم صهیونیستی در آسمان مصیاف مقابله و بیشتر آنان را سرنگون کرد.

این سومین حمله رژیم صهیونیستی در ۷۲ ساعت گذشته است، بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه استان «قنیطره» در جنوب سوریه خبر دادند.

در این حمله منطقه «الظهور» در حومه قنیطره واقع در جنوب سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفت.

رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش از این حمله نیز با حملات موشکی شهرک «حضر» واقع در حومه شمالی قنیطره را هدف قرار داده بود.

تجاوزهای هوایی اسرائیل در حالی است که دولت سوریه بارها با ارسال نامه به سازمان ملل متحد این حملات را محکوم و خواستار توقف آن شده است.

رژیم اسرائیل در سال‌های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی در بیشتر مواقع این حملات دفع شده است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا