بین‌الملل

دمشق: سوری‌ها و فلسطینی‌ها فرزندان یک ملت واحد با تاریخ و سرنوشت مشترک هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه امروز یک نسخه از اعتبارنامه «سمیر الرفاعی» سفیر جدید فلسطین در سوریه را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، المقداد از تصمیم انتصاب الرفاعی برای جانشینی سفیر فقید «محمود الخالدی» که کار و زندگی خود را وقف خدمت به آرمان فلسطین و روابط سوریه و فلسطین کرده بود ، استقبال کرد و برای وی آرزوی موفقیت در وظایف آینده خود به نفع مسائل سوریه و فلسطین کرد.

المقداد در این دیدار تاکید کرد که روابط بین برادران سوری و فلسطینی روابط مربوط به سرنوشت، حال و آینده است و فلسطین در قلب هر شهروند سوری و عرب  آزاده و شریفی است و هیچ تفاوتی بین دو کشور علیرغم همه تلاش‌ها و برنامه‌های غربی و صهیونیستی برای جدا کردن آنها  از یکدیگر وجود ندارد.

وزیر خارجه سوریه گفت: سوری‌ها و فلسطینی‌ها فرزندان یک ملت واحد هستند که دارای یک تاریخ  و یک سرنوشت مشترک و دغدغه‌های مشترکی هستند.

المقداد مقاومت بزرگی را که مردم فلسطین در پاسخ به اقدامات اخیر مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل علیه ساکنان محله الشیخ جراح و مسجد الاقصی نشان داد، ستود و گفت: ملت فلسطین بار دیگر عزم خود را برای پایبندی به آرمان‌هایشان و دست نکشیدن از حقوق تاریخی خود ثابت کرد.

الرفاعی نیز به نوبه خود با ابراز خوشحالی فراوان از انتصابش  به عنوان سفیر فلسطین در دمشق با اشاره به اینکه سوریه حامی واقعی آرمان فلسطین است و بهای پایبندی به موضع ثابت و محکم خود  را با خون شهدا ​​داده است، گفت:  جنگ تروریستی علیه سوریه در طی ده سال گذشته نتیجه دفاع از حقوق مردم فلسطین است و این وحدت سرنوشت و تاریخ مشترک بین مردم سوریه و فلسطین را ثابت می‌کند.

 

انتهای پیام/.لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا