سیاست

دولت‌های ترکیه و باکو در دام صهیونیست‌ها گرفتار نشوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به دسیسه های رژیم صهیونیستی در شمال غرب کشور، گفت: رژیم اشغالگر قدس که عامل و مزدور آمریکا است، در پی شکستهای مهم آمریکا در منطقه، از لبنان تا افغانستان و سوریه و یمن، به دنبال ایجاد تشنج در روابط ایران با کشورهای منطقه است و تلاش می کند جنگ سیاسی نیابتی را در منطقه راه اندازی کند.

وی ادامه داد: قطعا رژیم صهیونیستی که در نهایت خواری و ذلت در برابر حزب الله لبنان و فلسطینیان مقاوم غزه قرار دارد، در برابر فاتحان خیبر و سپاه و ملت اسلام جز شکست و سقوط راهی نخواهد داشت.

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: تذکر ما (حزب موتلفه) به سران ترکیه و باکو این است که در دام صهیونیست‌ها خود را گرفتار نکنند.

بادامچیان یادآور شد: ایران قبل از دخالت سوریه به وزیر خارجه وقت ترکیه متذکر شد که این امر جز خسران و زیان برای ترکیه دستاوردی نخواهد داشت و امروز صحت نظر ایران برای اردوغان بیش از بقیه معلوم شده است.

وی اضافه کرد: قطعا مصالح سیاسی و منافع ترکیه و باکو در همکاری با ایران است که همسایه مقتدر و دوست ملتهای همسایه است.

دبیرکل حزب موتلفه با تاکید بر اینکه دشمنان ایران از سرنوشت صدام عبرت بیاموزند، گفت: ایران ثابت کرده که با استواری و سیاست مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت پیروز میدان ها است.

بادامچیان همچنین با اشاره به مطالب اخیر رهبر معظم انقلاب در مورد جهاد تبیین در فضای مجازی، گفت: باید در فضای مجازی، حضوری حقیقی داشته باشیم.

وی افزود: جنگ نرم یک جنگ حقیقی است که بخشی از آن در فضای مجازی تدارک می شود و دشمن سربازگیری خود را در این فضا سامان می دهد و فضای تبلیغاتی منفی می سازد.

دبیرکل حزب موتلفه گفت: انقلاب اسلامی نیز می تواند از این فضا با تدبیر و زیرکی استفاده مطلوب را به ویژه در روشنگری درباره تحریف‌ها، دروغ ها، ستمگری‌ها و فریب‌های غرب ببرد.

بادامچیان با بیان اینکه احزاب و گروه‌ها و رجال سیاسی و مذهبی باید سهم خود را در روشنگری در این فضا ادا کنند، گفت: روش ما بر پایه عقلانیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در فضای مجازی است که در این میدان عظیم و پیچیده، با منطق قوی و سخن متین می توانیم به خوبی به شبهات پاسخ دهیم و راه درست را تبیین نماییم.

وی در ادامه با تشکر از دولت و کادر درمانی، بهداشتی در مقابله با کرونا، گفت: برنامه هوشمند مقابله با کرونا، طرحی برخاسته از تدبیر صحیح در توجه به مسائل معیشتی همزمان با مقابله با کرونا است که طرحی موفق ارزیابی می شود.

دبیرکل حزب موتلفه همچنین با تقدیر از سفرهای استانی بدون تشریفات آیت الله رئیسی، از دبیران حزب موتلفه اسلامی در استانهایی که رئیس جمهور به آنها سفر می کند، خواست ضمن انعکاس نظرات مردم و مسائل استان، اقدام لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر این سفرها داشته باشند.

بادامچیان از رئیس‌جمهور خواست که در چند برنامه ضربتی، مهار تورم و گرانی های بدون دلیل، ساماندهی بازار ارز و افزایش قدرت درآمدی مردم را در اولویت قرار دهد و موانع تولید از جمله قانون چک که مزاحم تولید و موجب نارضایتی مردم است را چاره سازد.

وی از برخورد قاطع با کره جنوبی که ۷ میلیارد دلار پول ایران را نمی پردازد و از ممنوعیت واردات از کره جنوبی به ایران استقبال کرد و حمایت از نظر رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از لوازم خانگی تولید داخلی را بهترین راهکار برای دولت دانست.

دبیرکل حزب موتلفه همچنین انتصاب پیمان جبلی به ریاست رسانه ملی را تبریک گفت و برای وی و همکارانش مزید توفیق در امر هدایت فرهنگی و تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی را مسالت کرد.

بادامچیان درگذشت همسر صبور امام موسی صدر را هم به خانواده او، ملت لبنان و ایران و علاقمندان ایشان تسلیت گفت.

وی با اظهار تاسف از درگذشت پزشک متعهد و فداکار مرحوم دکتر طریقت منفرد که از همراهان موتلفه اسلامی بود را به خانواده، جامعه پزشکی و همکاران وی تسلیت گفت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان برای راهپیمایان اربعین و شرکت کنندگان در راهپیمایی باشکوه بازماندگان اربعین، قبولی زیارات و دعاهایشان را مسالت کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا