جامعه

دیار کریمان میزبان ۲ مادر شهید اصفهانی شد


به گزارش ایرنا آیین استقبال از مادران شهید محمد بدیعی از کاشان و شهید مهدی تحویلیان از اصفهان از شهدای تازه شناسایی شده عصر امروز در فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی شهر کرمان در فضایی معنوی و آکنده از یادشهیدان برگزار شد.

مادران این ۲ شهید تازه شناسایی شده در میان استقبال جمعی از مسئولان، فرماندهان نظامی، انتظامی و اقشار مختلف مردم شهید پرور کرمان وارد استان شدند تا بر سر مزار فرزندشان که پیشتر به عنوان شهید گمنام در این استان آرمیده اند، حاضر شوند.

مردم قدرشناس استان کرمان با نثار حلقه گل، مداحی و نوحه سرایی درحالی از مادران شهیدان هشت سال دفاع مقدس استقبال کردند که چشمانشان خیس از اشک بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان پیش از این از شناسایی هویت ۳۰ شهید گمنام در کشور خبر داده بود.

 سرهنگ محمود مهدوی فرد اظهار داشت: سه شهید گمنام سال ۸۷ در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تدفین شدند که هویت شهید “مهدی تحویلیان” فرزند غلامرضا، متولد سال ۴۲ در اصفهان به عنوان نیروی ارتش شناسایی شده است.

وی ادامه داد: شهید تحویلیان سال ۶۷ در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیده است.

 شهید محمد بدیعی فرزند حبیب الله، متولد سال ۵۰ از کاشان که در سن ۱۷ سالگی در تک دشمن به شهادت رسیده نیز دیگر شهیدی است که سال ۹۵ به عنوان شهید گمنام در کنار یک شهید گمنام دیگر در زهکلوت از توابع رودبارجنوب استان کرمان دفن شده است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا