اقتصاد

دیدار و گفت وگوی وزیر راه و شهرسازی ایران و رییس مجلس عالی نخجوان


به گزارش ایرنا به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، در این دیدار که ” شاهین مصطفی اف ” معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و مسوولان  بخش های جاده ای و ریلی این  کشور و اعضای هیات ایرانی در بخش های راه آهن، جاده و خطوط مواصلاتی و نیز استاندار آذربایجان شرقی حضور داشتند،  از روند رو به توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ابراز خرسندی شد.

رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان شرایط جدید منطقه را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت که همه کشورهای منطقه از جمله ارمنستان می توانند از آن بهرمند شوند.

طالب اف  افزود : جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همواره دوست و همکاری های تنگاتنگ داشتند و در حال حاضر نیز شرایط برای همکاری و تعاملات بیشتر فراهم است.

وی اظهار کرد : جمهوری خودمختار نخجوان همه امکانات و سرمایه گذاری لازم را در بخش های ریلی و جاده ای انجام داده و لذا یک دریچه برای کشورهای منطقه گشوده شده است که بتوانند ارتباط و تعاملات خود را افزایش بدهند.

وزیر راه و شهرسازی ایران نیز طی سخنانی با اشاره به این که این همکاری ها به نفع همه کشورهای منطقه  است، گفت : جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد همکاری در حوزه های مختلف با  نخجوان و جمهوری اذربایجان انجام دهد.

  در این دیدار همچنین همکاری ایران و نخجوان در بخش های انرژی، حمل و نقل ریلی و راه اندازی قطار نخجوان – مشهد، برقراری ارتباط میان نخجوان و مناطق دیگر جمهوری آذربایجان از طریق جمهوری اسلامی ایران تبادل نظر و مقرر شد که در این زمینه گروه‌های کارشناسی همکاری را  ادامه بدهند.

 وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و هیات  همراه  شامگاه امروز برای دیدار با مقامات جمهوری اذربایجان و ادامه مذاکرات وارد باکو پایتخت  جمهوری آذربایجان  شده است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا