اقتصاد

رئیس جمهور با اظهارات خود نمک به زخم مردم نپاشد/ اصرار دولت بر ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل به خطر افتادن منافع برخی افراد است :: خبرگزاری خانه ملت


گروه اقتصادی – خبرگزاری خانه ملت، اگرچه رئیس‌جمهور در تازه‌ترین اظهارات خود عنوان کرده است که دولت چنان با هوشمندی عرضه ارز 4200 تومانی را کاهش داده است که گرانی‌ها به چشم نیامده و مردم متوجه آن نشده‌اند اما علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت می‌گوید: متاسفانه دولتمردان اظهارات متناقضی دارند چراکه تاکنون می‌گفتند؛ تمامی نهاده‌های دامی را با ارز 4200 تومانی وارد کرده‌اند اما اکنون می‌گویند؛ طوری با هنرمندی عرضه ارز 4200 تومانی را کاهش داده‌اند که مردم اصلا متوجه گرانی‌ها نشدند!


عرضه 5میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در سال جاری


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی براساس برخی از اسناد، نزدیک به 5 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در سال جاری عرضه شده است، که آقای رئیس جمهور از از کاهش عرضه  ارز 4200 تومانی سخن می‌گوید؛ همچنین در پی این عرضه قیمت نهاده‌های دامی، مرغ، تخم مرغ و دیگر کالاهای اساسی چند برابر شده و تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور نمی‌دانند قیمت هر یک دانه تخم مرغ به 1700 تومان رسیده است!


روحانی رکورددار افزایش قیمت ارز در تاریخ ایران


وی تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور باید بداند؛ ایشان رکورددار افزایش قیمت ارز در تاریخ ایران است البته آقای روحانی نزدیک به یک سال است که در قرنطینه به سر می‌برد به همین دلیل از فشار اقتصادی وارد شده به خانواده‌ها بی‌اطلاع است.


آقای رئیس جمهور با اظهارات خود نمک به زخم مردم نپاشد


عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر است آقای رئیس جمهور سکوت کند و با این اظهارات نمک به زخم مردم نپاشد چراکه این اظهارات درد مردم را بیشتر می‌کند.


به گفته وی زمانی دولت با حاشیه سازی ذهن مردم را منحرف می‌کرد اما مردم دیگر مقهور این حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شوند.


اصرار دولت بر تداوم عرضه ارز دولتی/منافع عده‌ای به خطر خواهد افتاد


سلیمی با تاکید بر اینکه علت اصرار دولت بر تداوم ارز دولتی کاملا مشخص است چراکه درصورت حذف این ارز منافع عده‌ای به خطر خواهد افتاد، بیان کرد:  اگرچه امروز روز پاسخگویی آقایان است اما تازه به فکر تئوری‌پردازی افتاده‌اند.


“ارز جهانگیری” منشاء سونامی فقر و تورم در کشور


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور باید شفاف به مردم بگوید؛ مبنای حراج 18 میلیارد دلار باعنوان “ارز جهانگیری” چه بود؟ و این عرضه چه دردی از مردم جزء بالاتر رفتن نرخ ارز دوا کرد، همچنین باید شفاف شود چه کالایی در قبال آن وارد شد و آیا این 18 میلیارد دلار که به یکباره از دست رفت منشاء سونامی فقر و تورم در کشور شد یا خیر؟./


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا