ورزش

راه‌یابی چهار آزادکار نوجوان به فینال قهرمانی آسیا


به گزارش ایرنا، مسابقات هفت وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان در حال برگزاری است که در پایان رقابت‌های مقدماتی، امیرمحمد نوازی در وزن ۴۵ کیلوگرم، غلامرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم، عرفان علیزاده در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمدرضا لطفی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و سجاد پیردایه در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده‌بندی شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر مقابل مونختوگس امگالان از مغولستان به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی از سد عظیم بردی آشیرگولیف از تاجیکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. نوازی عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف نینگاپا گاناوار از هند می‌رود.

در وزن ۴۸ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی‌گیر و به‌صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، امیررضا تیموری‌زاد در گروه ۴ نفره قرار گرفت. وی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل لئو آکاگی از ژاپن شکست خورد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب مونخدال دارخانبات از مغولستان شد و در دور سوم نیز مقابل شوبهام آچاپاله از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم، غلامرضا اسدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۹ از سد عباس بک کوبیلوف از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. اسدی در دیدار پایانی به مصاف نوردانات آیتانوف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم ابوالفضل شمسی‌پور در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر صفر مقابل جونگ پیل یونگ از کره‌جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب اودسوران باتخو از مغولستان شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر مغول در مرحله نیمه‌نهایی، شمسی‌پور از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سجاد پیردایه در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر محبوب الام از بنگلادش را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب جواهر چولیبویف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، پیردایه به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف سورابه از هند می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک مقابل شرزاد پویونوف از ازبکستان پیروز شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۹ بر صفر اورازموهامت حاج علی‌اف از ترکمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. علیزاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ از سد ساحیل جاگلان از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف نماینده کشورمان در دیدار فینال کامیل کوراگلیف از قزاقستان است.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمدرضا لطفی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر رنتسندارجا مونخباتار از مغولستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر خیکماتولو قربانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. لطفی در این دیدار با پاراتیک دشموخ از هند کشتی می‌گیرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا