فرهنگ

رایزنی محمد خزاعی برای افزایش ظرفیت بلیت‌فروشی سینماها


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس سازمان سینمایی، از پیگیری مذاکره با ستاد ملی مقابله با کرونا برای افزایش ظرفیت و بلیت‌فروشی سالن‌های سینما خبر داد.

خزاعی در این‌باره توضیح داد: «بسیاری از مردم، مدیران سالن‌های سینما و صنوف تقاضا کردند تا با توجه به فروکش کردن کرونا در پی واکسیناسیون سراسری و پیرو استقبال مردم و خانواده‌ها از فیلم‌ها در روزهای اخیر، شرایطی فراهم شود تا محدودیت سقف ظرفیت ۵۰ درصدی برای بلیت فروشی در سالن‌های سینما برداشته شود و سینماداران بتوانند از همه ظرفیت خود استفاده کنند.»

او ادامه داد: «مدتی است که اغلب دورکاری‌ها به پایان رسیده و حتی دانش‌آموزان نیز به‌صورت پاره‌وقت به مدارس بازگشته‌اند و دانشگاه‌ها نیز از چندی دیگر، پذیرای دانشجویان خواهند بود. در این میان، سینماها از معدود اماکنی هستند که محدودیت‌ها در موردشان اعمال می‌شود.»

به گفته خزاعی، در شرایطی که بسیاری از پروازها، رستوران‌ها، اتوبوس‌ها و … از ۱۰۰ درصد ظرفیت‌هایشان استفاده می‌کنند، طبیعی است سینماداران هم، مانند بسیاری از مشاغل و کسب و کارها، حق خود بدانند که بتوانند برای ظرفیت کامل سالن، بلیت بفروشند و جبران مافات روزهای گذشته را کنند. در حال حاضر هر سالن سینما می‌تواند تنها ۵۰درصد ظرفیتش بلیت بفروشد.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: «به دنبال درخواست و مطالبه خانواده سینِما و سینماداران و پخش‌کنندگان، درحال گفت‌گو با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مذاکره با ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم تا درصورت امکان و مناسب بودن شرایط، ظرفیت بلیت‌فروشی سالن‌های سینما با حفظ پروتکل‌های بهداشتی افزایش پیدا کند.»

۵۷۵۷


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا