ورزش

رجبی: رفتار تماشاگران فینال هندبال قابل قبول نبود/ در مورد همکاری با تیم ملی صحبتی با من نشده است


محمدرضا رجبی پس از کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر هندبال در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص دیدار فینال این مسابقات اظهار داشت: این بازی بسیار جون‌دار و تماشاگرپسند بود. هر دو تیم سعی کردند بازی خوبی ارائه دهند و مهم این بود که تماشاگران از دیدن این بازی لذت ببرند. در این بازی دو تیمی که به بالاترین سطح هندبال کشور رسیدند، باید به نحو احسن نشان می‌دادند که این رشته چقدر جذاب است. 

وی ادامه داد: به تیم سپاهان بابت این قهرمانی تبریک و خسته‌نباشید می‌گویم. به حامیان تیم نیروی زمینی که در همه حال از این تیم حمایت کردند نیز تبریک می‌گویم. بازیکنان من به خوبی جنگیدند و بازی‌های خوبی ارائه دادند. خواسته‌های ما را پیاده کردند اما در نهایت در فینال نتوانستیم به نتیجه دلخواه برسیم. به دلیل نتیجه دیدار اول مجبور بودیم میزان ریسک بازی را بالا ببریم و برخی اوقات این کار به ضررمان تمام شد. 

رجبی عنوان کرد: امسال تیم جوانی داشتیم و خوب جنگیدیم. به جز یک بازی در همه مسابقات پیروز بودیم. حتی سپاهان را نیز یکبار شکست دادیم. یک باخت اجتناب‌ناپذیر و طبیعی است. تیم ما آینده‌دار است و من به این جوان‌ها بسیار امیدوارم. هر بازی برای آن‌ها یک تجربه است. آن‌ها می‌توانند در آینده کمک حال تیم ملی هندبال باشند.  

سرمربی نیروی زمینی در مورد اعتراضات به داوری دیدار فینال نیز تصریح کرد: بعضی اوقات داوری از دید ما مشکل دارد اما این هم جزوی از بازی است. داور هم حق دارد چندین اشتباه در بازی داشته باشد اما برخی اوقات سوت‌هایی در مواقع حساس زده می‌شود که مربی حق دارد دلیل آن را از داور و ناظر بازی بخواهد. ما هم بیشتر از ناظر بازی می‌خواستیم دلیل این سوت‌ها را بدانیم.

رجبی افزود: حساسیت بازی فینال میزان این اعتراضات را بالا می‌برد چرا که فشار این بازی با دیدارهای دیگر فرق می‌کند. 

وی در مورد فحاشی برخی تماشاگران نیز عنوان کرد: من به شدت این رفتارها را نهی می‌کنم. در ورزش‌های سالنی کوچکترین صداها به گوش همه می‌رسد و هرکسی که به سالن می‌آید باید ادب را رعایت کند. وقتی بانوان هم در سالن حضور دارند، باید خیلی بیشتر رعایت شود. همانطور که بازیکنان باید اخلاق را رعایت کنند، تماشاگران نیز باید مراقب رفتار خود باشند. همین تنش‌ها به زمین کشیده شده و به ضرر تیم تمام می‌شود. باید در این خصوص فرهنگ‌سازی صورت بگیرد. 

سرمربی نیروی زمینی اضافه کرد: ما در کازرون با کلی تماشاگر بازی می‌کردیم و هیچ مشکلی از این بابت نداشتیم. باید یک‌سری از تماشاگرنماها شناسایی شده و از بین هواداران واقعی خارج شوند.

رجبی در پاسخ به این پرسش که آیا در خصوص همکاری با تیم ملی با او صحبتی شده یا نه، گفت: خیر هیچ صحبتی نشده است. باید ببینیم فدراسیون در این خصوص چه تصمیمی خواهد گرفت.

وی در پایان عنوان کرد: از نیروی زمینی ارتش و همچنین مهرتاش شاملی مالک تیم که واقعا در این شرایط اقتصادی توانستند تیم را به اینجا برسانند، تشکر ویژه دارم. تیم ما با ابرقدرت‌های صنعتی که پشتشان به دریاست، رقابت کرد و این جای تحسین دارد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا