دانش و فناوری

رزومه مهندس آنیتا علیخانی پژوهشگر و نخبه در مراکز علمی جهان

مهندس آنیتا علیخانی در مراکز و میادین جهانی صاحب رزومه و گفت وگو قرار گرفت.

آقای خبر | رزومه مهندس آنیتا علیخانی پژوهشگر و نخبه در مراکز علمی جهان

به گزارش خبرنگار آقای خبر آنیتا علیخانی گفت: مطالعاتم بیشتر در حوزه استارتاپ‌ها و بیزنس بوده است. اولین ایده و شروع کاری استارتاپی ام بیزینس دورکاری با نام “مند” می باشد. و تا به اکنون در استارتاپ‌های دیگری نیز فعالیت‌ داشته ام.

این پژوهشگر نمونه به اختراع و ابداع خود اشاره کرد و گفت: تولید برق و آب با سوخت زباله‌های زیست توده و بازیافت زباله‌ها دیگر پروژه من بوده است. که این ایده در دوران مدرسه در پایه دهم برای ارائه پروژه بین المللی کلید خورد.

وی تصریح کرد: با استفاده از مقالات اینترنت و انجام یکسری تحقیقات توانستم دستگاهی را طراحی کنم. تا زباله‌های زیست توده را تجزیه تا ثمره آن به آب و برق تبدیل شود.

این نخبه خاطرنشان کرد: خورد کردن زباله با هر زباله زیست توده و نشان دهنده سیستم اتوماسیون برای بررسی هر آنچه که وارد می شود  می باشد. نمایش میزان مصرف. و میزان حرارت آن. از مزیت های این دستگاه می باشد. آنیتا علیخانی روحیه کمال گرایی خود را آنگونه در مبحث اختراعات مفید صد درصد نمی‌داند و معتقد است. در مبحث پژوهش و اختراعات باید کمال گرایی کنترل شود. تا هدف و تارگت رئال و مثمر ثمر و جهت دار پیش رود.

وی به کسب مقام اول در کارنامه گذشته خود در جشنواره تبیان اشاره کرد. و گفت: در جشنواره دانش آموزی تبیان توانستم. طرحی که خودم انجام داده بودم به همراه سنسور آلودگی هوا که ساخته بودم را ارائه دهم. و در جشنواره مقام نخست را در حوزه مهندسی کسب کنم. مهندس علیخانی ضمن تشکر از همه افرادی که به وی کمک کرده اند. تشکر ویژه از خانواده خود داشتند.

 

کد خبر: ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress