سیاست

رشد هشت درصدی اقتصاد با سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور عصر امروز (سه‌شنبه) پس از اتمام بازدید یک روزه از استان خراسان جنوبی به منظور پیگیری مصوبات استانی رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران، در رابطه با جمع‌بندی جلسات امروز اظهار کرد: از اینکه به عنوان یک شهروند خراسان جنوبی وارد این استان شدم خرسند هستم. مصوبات سفر آقای رئیس‌جمهور به استان خراسان جنوبی حدود ۱۰۰ طرح را در بر می‌گرفت که منابع و اعتبارات آن از منابع عمومی، صندوق توسعه ملی، ماده ۵۶ و منابع دستگاه‌های اجرایی تأمین می‌شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۳۷ درصد از تعهدات ۱۴۰۰ دولت در خراسان جنوبی اجرایی و عملیاتی شده است، عنوان کرد: تعهدات وزارت نفت که بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان بوده است، صددرصد محقق شده است. تعهدات و منابع دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۰ پرداخت شده و تعهدات ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ هم پرداخت خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه بازدید و پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور از استان خراسان جنوبی با تأخیر همراه بوده است تصریح کرد: مصوبات سفر علاوه بر رصد در تهران امروز به بازدید حضوری و نظارت میدانی رسیده است. خوشبختانه کارهای خوبی در استان صورت گرفته است.

مرتضوی افزود: گزارش مدیران ارشد و رؤسای دستگاه‌های اجرایی بیانگر آن است که استان خراسان جنوبی به کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه طرح‌های اقتصادی منابع مناسبی از حوزه تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده است، گفت: در حوزه ازدواج جوانان منابعی در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده بوده که پرداخت شده است و در سال ۱۴۰۱ پرداخت خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور اضافه کرد: در حوزه تأمین مسکن تمام تلاش‌ها برای تأمین زمین مناسب و امکانات مناسب در قبل تعهد مسکن صورت گرفته است تا تعهدات داده شده، محقق شود.

مرتضوی تأکید کرد: ارزیابی این است که در استان خراسان جنوبی مازاد بر تعهدات دولت، تحقق پیدا کرده است. برخی از مصوبات نیاز به اخذ مجوز داشتند که مصوب شد استاندار پیگیری کنند.

وی با اشاره لزوم آمادگی استان برای برگزاری سفر دوم رئیس‌جمهور به استان خراسان جنوبی بیان کرد: بعد از سفر اول، سفر دوم صورت خواهد گرفت. در سفر اول همکاران ما در استان مطالبه‌گری می ‌کردند و در سفر دوم باید به مطالبات ما در دولت پاسخگو باشند. ما در رابطه با تحقق مطالبات سفر مطالبه‌گری خواهیم کرد و آن‌ها باید پاسخگو باشند و علاوه بر آن اگر طرحی در حوزه زیرساختی به خصوص اشتغال باقی مانده بود، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه سیاست‌گذاری دولت رشد هشت درصدی اقتصاد است، خاطرنشان کرد: رشد هشت درصدی با سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری محقق خواهد شد و دوستان ما در استان باید از طریق منابع استان و منابع ملی باید صورت گیرد و ما به عنوان یار دوازدهم کنار آن‌ها هستیم.

مرتضوی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی دانش‌بنیان است، گفت: قدرت نرم‌افزاری مردم خراسان جنوبی، قدرت بسیار بالایی است و ما باید به کمک و مدد دانش‌بنیان‌ها، بهره‌وری را بالا ببریم و به رشد هشت درصدی برسیم تا به موجب آن ضریب جینی اصلاح شود و فاصله طبقاتی کاهش پیدا کند تا بتوانیم در یک بازه زمانی مشخص از شرمندگی مردم خراسانی جنوبی و ملت ایران خارج شویم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا