اقتصاد

رشد ۷۸ درصدی معاملات سامانه تدارکات الکترونیکی دولت


به گزارش روز جمعه ایرنا از آمارهای یاد شده، مجموع معاملات هشت ماهه پارسال ثبت شده در سامانه دارکات الکترونیکی دولت (ستاد)   ۵۲۰ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال بود.

برپایه این گزارش، در مدت یاد شده ۵۵ هزار و ۳۰۲ تامین‌کننده و مزایده‌گر در این سامانه ثبت‌نام کردند که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۲۹.۳ درصدی داشته است.

خرید

در این مدت ۸۴۵ دستگاه عضو نسبت به خرید اقدام کردند و در مجموع ۱۸۱ هزار و ۹۳۰ سفارش خرید (رشد ۵۷ درصدی) به ثبت رسید.

مزایده

همچنین ۵۸۹ دستگاه عضو در مزایده‌های این سامانه شرکت کردند. تا پایان آبان‌ماه تعداد ۴۱ هزار و ۶۴۵ مزایده منتشر شد که از بین آنها ۱۴ هزار و ۱۸۱ مزایده دارای پیشنهاد بودند.

تعداد مزایده‌ها نسبت به هشت ماهه پارسال رشد ۳۴.۲ درصدی و تعداد مزایده‌های دارای پیشنهاد رشد ۵۱.۴ درصدی داشته است.

مناقصه

برپایه این گزارش، تا پایان آبان‌ماه امسال ۴۸۹ دستگاه عضو سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در مناقصات شرکت کردند، تعداد ۳۰ هزار و ۴۲۴ مناقصه منتشر شد (رشد ۲۲.۳ درصدی) و تعداد مناقصه‌های بازگشایی شده ۱۲ هزار و ۸۶۳ (رشد ۱۰.۲ درصدی) بود.

مجموع معاملات انجام شده در سامانه ستاد در آبان‌ماه امسال نیز ۱۸۰ هزار و ۸۴ میلیارد ریال به ثبت رسید.

به گزارش ایرنا، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) پرتال جامعی به منظور انجام معاملات (خرید، مناقصه و مزایده) دستگاه‌های اجرایی در بستر وب است.

سامانه یادشده، به دستگاه‌های اجرایی این توانایی را می‌دهد که همه مراحل معامله از زمان ثبت درخواست تا تبادل وجه را برای دستگاه‌ها و در یک سیستم یکپارچه و استاندارد، منطبق با همه قوانین و مصوبات انجام دهند.

صاحبان مشاغل، دارندگان کسب و کارهای گوناگون در همه سطوح و اصناف می توانند در معاملات دولتی برحسب نیازها و درخواست هایشان مشارکت کنند.

پیشتر «آرش عسکری»  سرپرست سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اعلام‌کرد: متقاضیانی که قصد دارند در معاملات دولتی به عنوان تأمین‌کننده، مناقصه‌­گر یا مزایده­‌گر ثبت نام کنند، می‌توانند با مراجعه به سایت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (به آدرس https://www.setadiran.ir/setad/cms/home) بخش ثبت‌نام، از این امکان بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره­‌مند شوند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا