جامعه

 رفع تصرف ۲۸۴ هکتار از اراضی ملی رنجان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون


حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در گفتگو با میزان با تبیین نقش سازنده و راهگشای دستگاه قضایی در صیانت از حقوق عامه و حفظ و حراست از حقوق بیت المال به ویژه در اراضی ملی و منابع طبیعی از رفع تصرف ۲۸۴ هکتار از اراضی ملی زنجان از ابتدای سال جاری خبر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه برخورد با دست اندازی به اراضی ملی،منابع طبیعی، ساخت و ساز‌های غیرمجاز، جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز یکی از اهداف و محور‌های مهم دادگستری زنجان است افزود: با افرادی که به صورت غیر قانونی و بدون هرگونه دلیل مالکیت،نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند وفق مقررات با آن‌ها برخورد و از تصرفات غیر قانونی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی اضافه کرد: در برخورد با زمین خواری منتظر تغییر کاربری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز و شکایت دستگاه‌های متولی نمی‌مانیم و با دریافت گزارش‌های مردمی برای متخلفان، پرونده تشکیل می‌دهیم.

رئیس کل دادگستری زنجان در ادامه اقدامات پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: حتما باید اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده در بحث حفاظت از بیت المال در دستور کار قرار گیرد و اجازه بروز تخلف را ندهیم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا