فرهنگ

روایت کشیش مسیحی از شهید «اصغر پاشاپور»+ فیلم

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، تصویر شهید اصغر پاشاپور را اکثرا در فیلمی که از سردار سلیمانی در میدان جنگ سوریه منتشر شده می‌شناسند. آنجا که شهید پاشاپور در تلاش است تا مانع حاج قاسم برای حضور در میدان جنگ شود و سردار اینطور پاسخ می‌دهد که آقای اصغر ما را از گلوله نترسان. معروفیت «آقای اصغر» زمانی بیشتر شد که پس از شهادت سردار سلیمانی اصغر پاشاپور نیز حدود یک ماه بعد در حلب سوریه توسط تروریست‌های تکفری جبه النصره به شهادت رسید. تکفیری‌ها سر از بدن او جدا کردن و بدن شهید را به اسارت بردند تا اینکه بعد گذشت تقریبا ۲۰ روز رزمندگان مدافع حرم پیکر شهید را با ۲ اسیر جبه النصره تبادل کردند و شهید پاشاپور در اولین شب از ماه رجب و مصادف با پنجم اسفند سال ۱۳۹۸ به کشور بازگشت.

روایت کشیش مسیحی از شهید «اصغر پاشاپور»+ فیلم

شهید اصغر پاشاپور مستشار نظامی رزمندگان دفاع وطنی سوریه و فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال سوریه بود که حدود هشت سال به منظور مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش و احرار الشام در این جبهه حضور فعال داشت و عمده آموزش‌های رزمندگان سوری بر عهده او بود.

این رزمنده جبهه مقاومت ساکن شهر ری و از اولین نفراتی بود که به همراه حاج قاسم سلیمانی به منظور دفاع از حرم اهل بیت (ع) به سوریه رفت. او دارای سه فرزند بود و شهید «محمد پورهنگ» همرزم و شوهرخواهر او در سال ۱۳۹۵ در سوریه به شهادت رسید.

در ادامه فیلمی از یک کشیش مسیحی ساکن سوریه را می‌بینید از شهید اصغر پاشاپور و شخصیت و منش این شهید در جبهه نبرد روایت می‌کند.

انتهای پیام/ 141


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا