اقتصاد

روند استقرار صنایع در شرق زنجان مطلوب است|نگاه به توسعه همه مناطق


به گزارش خبرنگار بازار، محسن افشارچی شامگاه یکشنبه در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران در محل استانداری زنجان،گفت: برای مدیریت مطلوب استان زنجان، از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهم کرد.

وی با بیان اینکه هیچ ابایی از استفاده افراد شایسته ندارم،اظهار کرد: از وجود کسانی استفاده می کنم که شایسته باشند. 

استاندار زنجان با بیان اینکه توجه به اتمام پروژه‌های بزرگ و تاثیرگزار در استان زنجان عامل مهمی در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است،گفت: برای توسعه صنایع کوچک که خود ثروت ایجاد می کند توجه ویژه‌ای خواهیم داشت.

افشارچی به تبدیل زنجان به مرکز لجستیک شمالغرب کشور اشاره کرد و ابراز داشت: مرکز لجستیک متشکل از خطوط ارتباطی است. 

وی با بیان اینکه یکی از نخستین برنامه ها در استان پیگیری  دو خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین است که موجب کاهش فاصله زمانی سفر بین زنجان به تهران می شود،گفت: تعریض و دو بانده کردن محور کبودرآهنگ- خدابنده – سلطانیه هم به جد پیگیر می شود.

استاندار زنجان به برخی شایعات مطرح شده در خصوص دو تابعیتی بودنش اشاره کرد و گفت: من تابعیت هیچ کشور خارجی را ندارم و از فرزندان من هم تابعیت جایی دیگری را ندارند.

افشارچی تاکید کرد: هدف گذاری در توسعه باید دقیق و عددی باشد، شعار خوب است و مسیر را مشخص می کند ولی نباید نگاه شعاری به هدفها داشت. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ۶.۵ درصد است،افزود: یکی دیگر از اولویت‌ها در عرصه مدیریت استان اهتمام به عدالت در تقسیم ثروت و توسعه منطقه است. 

استاندار زنجان گفت: نگاه ما به مدیریت مصرف آب و منابع آبی استان نیز در أس امور قرار دارد و نگاه جدی به موضوع مدیریت آب و منابع آبی استان مد نظر است. 

افشارچی بر لزوم تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و یاد آور شد: این مهم از اهمیت زیادی برای ما برخوردار بوده و این موضوع با ارتباط دادن شرکت‌های دانش‌بنیان با صنعت محقق شده است. 

وی گفت: نگاه به توسعه همه مناطق این استان بر اساس عدالت خواهد بود و  آغاز سفرهای شهرستانی از بخش های جنوب و غرب استان خواهد بود.

استاندار زنجان روند استقرار صنایع در شرق استان زنجان را مطلوب اعلام کرد و گفت: برای مناطق غرب و جنوب غربی استان که دارای معادن هستند، پهنه های اکتشاف نشده ای وجود دارد و توسعه متوازن و براساس ظرفیت های صنعتی و معدنی منطقه صورت خواهد گرفت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا