بین‌الملل

رژیم صهیونیستی: برای آزادی نظامیان خود با قاطعیت عمل خواهیم کرد


به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه خود مدعی شده است: این اقدام حماس، فریبکاری است و اسرائیل به خوبی از وضعیت سربازان خود، گلدین و شاؤول آگاه است.

 این بیانیه افزوده است: اسرائیل با قاطعیت و مسؤولیت برای بازگرداندن نظامیان و شهروندان خود عمل خواهد کرد.

پیش تر گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برای نخستین بار تصویر و فایل صوتی متعلق به یک نظامی صهیونیستی بازداشتی در غزه را منتشر کرده بودند.

در فایل صوتی منتشر شده از این نظامی صهیونیست، وی از مقام‌های رژیم صهیونیستی می‌خواهد که برای آزادی او اقدام کنند.

وی در این فایل صوتی می‌گوید: اکنون نزد نیروهای عزالدین قسام اسیرم. امیدوارم دولت اسرائیل همچنان برای بازگرداندن ما تلاش کند. دوم اینکه از سران اسرائیل می‌پرسم آیا میان نظامیان اسیر فرق می‌گذارید؟ من هر روز می‌میرم و به این امید زنده‌ام که هر چه زودتر به آغوش خانواده‌ام بازگردم.

هنوز هویت اسیر صهیونیستی در این فایل صوتی مشخص نشده است.

در آخرین پرونده تبادل اسرا میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، “شالیط” نظامی صهیونیست با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی تبادل شد.

این تبادل به “توافق احرار” (توافق آزادگان) سال ۲۰۱۱ مشهور شد که بعدها رژیم صهیونیستی مجدداً شماری از اسرای آزاد شده را بازداشت کرد.

رژیم صهیونیستی مدعی است که در جنگ سال ۲۰۱۴ غزه، چهار سرباز این رژیم توسط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دستگیر و به اسارت گرفته شدند.

این رژیم پیش‌تر از مفقود شدن اجساد «گلدین و شاؤول» دو سرباز خود در نوار غزه طی جنگ ۲۰۱۴ این باریکه خبر داده بود؛ اما وزارت جنگ این رژیم سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که آنها گم شده و اسیر هستند.

رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد، دو شهروند اسرائیلی یکی اتیوپی الاصل و دیگری عرب که سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به شکل غیرقانونی وارد غزه شده بودند، ناپدید شدند.

حماس تاکید کرده است تا زمانی که رژیم صهیونیستی اسرای فلسطینی که در سال‌های اخیر پس از قرارداد تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ دوباره بازداشت شده را آزاد نکند، اطلاعاتی درباره سرنوشت این اسرا ارائه نخواهد کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا