بین‌الملل

رژیم صهیونیستی درصدد متقاعد کردن آمریکا برای خذف شرکت NSO از لیست سیاه است


رژیم صهیونیستی تصمیم دارد تا با اعمال فشار و لابی علیه واشنگتن، تحریم‌های ایالات متحده علیه شرکت NSO را لغو کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو منبع اسرائیلی نوشت که تل‌آویو با تشدید نظارت بر مجوز برنامه‌ها و نرم افزارهای جاسوسی مانند پگاسوس (Pegasus) متعلق به NSO موافقت خواهد کرد.

این برنامه که برای ردیابی فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران در سراسر جهان استفاده می‌شود، اخیرا برای ردیابی فلسطینیان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. تحقیقات انجام شده توسط سه سازمان بین‌المللی نشان می‌دهد در میان افرادی که هدف نظارت قرار گرفته‌اند، فعالان سازمان‌هایی هستند که اسرائیل آنها را «سازمان‌های تروریستی» می‌داند.

این دو مقام صهیونیست در گفت‌وگو با نیویورک تایمز افزودند: فشار تحریم‌ها علیه شرکت NSO و شرکت اینترنتی اسرائیلی Candiro متمرکز خواهد بود. هفته گذشته، وزارت بازرگانی آمریکا حتی قبل از انتشار نتایج بازرسی از فلسطینیان، تحریم‌هایی را علیه این دو شرکت اسرائیلی اعمال کرد.

بنا به این گزارش، اسرائیل تلاش خواهد کرد تا دولت جو بایدن را متقاعد کند که فعالیت‌های این شرکت‌ها برای امنیت ملی اسرائیل و ایالات متحده اهمیت زیادی دارند.

دو منبع اسرائیلی تأکید کردند: «تل‌آویو نگران است که گزارش‌های اخیر در مورد استفاده این شرکت از ابزارهای نظارتی و جاسوسی» منجر به تنش در روابط با ایالات متحده شده باشد.

NSO تنها شرکتی نیست که به لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا اضافه شده و مقامات آمریکایی همچنین شرکت اسرائیلی Candiru را هم به اتهام فروش نرم‌افزارهای جاسوسی تحریم کرده‌اند.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا