جامعه

سبک ­زندگی شهید سلیمانی یک مکتب درس‌­آموز برای هر عصر و نسلی است


به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمدرضا موالی­‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی از ویژگی­‌های ممتاز و شخصیتی جامع ­الاطراف برخوردار بود، اظهار داشت: شخصیت او منظومه‌ای منسجم و همگون از اجزای رشد یافته و به کمال رسیده‌­ی متعدد و متنوع است. وی از یک نبوغ نظامی خاصی برخوردار بود، او یک استراتژیست نظامی، در مقیاس جهانی بود که روحیه سلحشوری و جنگندگی او در کنار روحیه شهادت طلبی، او را تبدیل به انسانی به غایت شجاع تبدیل کرده بود. او از مغز استخوان و بن دندان و با ذره ذره وجودش خواهان شهادت بود.

موالی‌­زاده در خصوص سایر ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی، تاکید کرد: اخلاص در عمل، ارادت و تمسک به اهل بیت(ع)، ولایت ­مداری، تعبد و معنویت، سخت­‌کوشی، سرعت عمل و چابکی و به هنگام بودن، برخورداری از هندسه فکری منظم و ذهن هوشیار و پویا، بیان تأثیرگذار، نظم و انضباط و دقت در امور و اتقان در عمل، علاقه وافر به مطالعه و پژوهش، اعتدال، سنجیدگی و تدبیر در امور، روحیه انقلابی، صفا و سادگی، تواضع و فروتنی، ارتباط عمیق با اقشار مختلف مردم از جمله جوانان، آرامش و طمأنینه، خوش‌خویی، ارتباط عمیق با خانواده، درک عمیق از ماهیت دنیا و حقیقت آخرت، توجه به اصل کمال طلبی، فراجناحی بودن، فراقومیتی بودن، فرامرزی بودن، داشتن دید حل المسائلی و اینکه جهان سیاست را خوب می‌­شناخت و نه تنها یک فرمانده تراز اول نظامی بود، بلکه به عنوان یک دیپلمات برجسته و یک شخصیت کاریزماتیک نقشی فوق ­العاده در حل و فصل منازعات منطقه­‌ای و ایجاد همگرایی در جهت مبارزه با شجره خبیثه داعش و ایجاد آرامش در منطقه داشت. اینها و مؤلفه­‌های بسیار دیگر ابعاد رنگین کمان چشم‌نواز این شخصیت ممتاز را نشان می‌دهد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پایان افزود: آن شهید گرانقدر مشعلی فروزان پیش روی ما روشن کرد. به روح بلند او و همرزم رشیدش ابومهدی مهندس و عزیزانی که همراه با آنان بودند و به درجه عظمای شهادت رسیدند درود می ‌فرستیم و به آیات وحی از جمله این آیه «ان­الله عزیز ذوانتقام» ایمان داریم و مطمئن هستیم که دست انتقام الهی از آستین حق جویان به در خواهد آمد و آمریکای جنایتکار و اعوان و انصار منطقه­‌ای اش را به سزای این جنایت هولناک خواهند رسانید.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا