اقتصاد

سخنگوی صنعت برق: خط انتقال ترکمنستان به گنبد در مدار قرار گرفت


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، ” مصطفی رجبی مشهدی” گفت: خط انتقال ترکمنستان به گنبد که با عملیات خرابکارانه(سرقت بخشی از تجهیزات دکل)   قطع شده بود، با تلاش شبانه روزی و در کمتر از ۵۱ ساعت در مدار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد؛ با توجه به نیاز کشور، به منظور وارد کردن دوباره این خط انتقال به مدار، از دکل اضطراری خط انتقال برای نخستین بار در کشور استفاده شد.

رجبی مشهدی در باره دلیل این قطعی گفت:  گروه عملیاتی وتعمیراتی پس از بازدید، قطع برق خط انتقال۲۳۰ کیلوولت گنبد – ترکمنستان در روز ۱۳ خردادماه جاری را به دلیل سقوط دکل شماره ۸۳  در فاصله ۲۸ کیلومتری از ایستگاه ۲۳۰  کیلوولت گنبد در اثر  سرقت نبشی های دکل در ارتفاع بالاتر از ۷ متری و ضعیف شدن بدنه دکل گزارش کردند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه شبکه  به منظور تعمیر خط،   ساخت دکل اضطراری برای نخستین بار در دستور کار قرار گرفت و پس از اتمام ساخت و هماهنگی با دیسپاچینگ ملی، خط انتقال دوباره در مدار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این دکل اضطراری در کمتر از ۵۱ ساعت ساخته و نصب شد که رکوردی در این زمینه محسوب می شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به خطرات ناشی از نزدیک شدن به خطوط انتقال برق تصریح کرد: خطوط انتقال فشار قوی می تواند باعث کشته شدن افرادی شود که‌ به آن نزدیک می شوند.

رجبی مشهدی در عین حال گفت: براساس قانون، با سارقان تجهیزات شبکه برق، با معرفی به قوه قضاییه، قاطعانه برخورد می شود.

به گزارش ایرنا، «رضا خشنودی» معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه با ارسال نامه‌ای ۴ بندی خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور، با اشاره به وضعیت بحرانی ناشی از کاهش تولید برق، خواستار برخورد قاطع آنان با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز و همکاری با وزارت نیرو شد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا