فرهنگی و هنری

سرار آرامگاهی در دل پارک شقایق تبریز

آقای خبر | سرار آرامگاهی در دل پارک شقایق تبریز

۲۵ سال پیش هنگامی که شهرداری  تبریز مشغول گودبرداری و زیرسازی “پارک بوستان شقایق” فعلی بود به قبری برخورد می کند. پس از چند بار نزدیک شدن بولدوزر به قبر بطور سحرآمیزی خاموش می شود. تا بار آخر که بولدوزر آتش میگیرد.

به گزارش آقای خبر. به گفته‌ی راویان محلی، در گذشته، .۲۵ سال قبل از اینکه شهرداری تبریز در پارک شقایق فعلی در خیابان سرباز شهید را که آنزمان قبرستان قدیمی بود به فضای سبز و پارک تبدیل کنند به یک نقطه ای خاصی که میرسید ناگهان بولدوزر به طرز عجیبی و اسرارآمیزی خاموش می شد. و عیب پیدا میکرد. بعد از چندین بار تلاش و عیب یابی و ممارست، ناگهان بولدوزر آتش میگیرد.

به نقل ازقدیمی های محل یک نفرچوپان زمان حیات سید جلیل القدر، سیدمیرآقاسیلابی وقتی به این منطقه سیل آمد به سید نذری کرد. که اگه نذرم قبول بشه وسیل به گوسفندان او آسیبی نرسونه آن زمان پنج ریال به سید پرداخت کنه. وچون نذرش قبول شد. سه تومان به سید پرداخت میکنه. ولی سید بدون اونکه ماجرا را بپرسد. گفت همان پنج ریال رابده، اهالی این منطقه همچنان  بر سر مزار  این سید بزرگوار  نذر کرده و از خداوند متعال طلب حاجت مینمایند. اکنون پس از گذشت بیست و پنج سال این قبر همچنان در وسط پارک خودنمایی می کند.

 

کد خبر: ۱۴

خبرنگار: ناصر غلامی هوجقان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress