فرهنگ

سردار سلیمانی مایه عزت و افتخار تمام مسلمانان است


به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این بیانیه آمده است: یک سال از شهادت مرد میدان جهاد و مبارزه، مجاهد خستگی ناپذیر جبهه‌های جنگ با تروریست‌های تکفیری، سردار سرافراز سپاه، مدافع حرم و ولایت، شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده دلاور و قهرمان نیروی قدس و یاور مجاهدش شهید ابو مهدی المهندس گذشت، اما یاد و خاطره این عزیزان مجاهد همچنان زنده و آرمان‌هایشان بیش از پیش در تلالو است.

این بیانیه افزود: بی‌تردید سردار سلیمانی سرافراز، قهرمان امت اسلامی بوده و مایه عزت و افتخار نه فقط ایرانیان بلکه تمام مسلمانان و مستضعفان ستمدیده جهان بوده و خواهد بود. حاج قاسم پیش از آنکه دیر شود، ارزش‌های مانا و پایدار این جهانی را درک کرده بود و از گرایش به ارزش‌های ناپایدار به شدت پرهیز می‌کرد و مردم چه خوب این غرق ناشدگی در زخارف دنیا را درک می‌کنند. دنیا برای او به حقیقت یک گذرگاه بود و نه منزلگاه.

تقارن اولین سالگرد شهادت اسطوره جهاد و مقاومت فرزند رشید ایران، سرباز مخلص اسلام، قرآن و ولایت، محبوب دل مظلومان جهان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اربعین شهادت دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور محسن فخری‌زاده در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند راهبردی جدید در مواجهه با استکبار ستیزی، اعتلای اسلام و مسلمین، و تعالی و استقلال و عزت ایران اسلامی باشد. حاج قاسم تنها به ملت ایران تعلق نداشت از این رو دست‌های منتقم امت اسلامی و مظلومان جهان انتقام این خون‌های پاک را از آمریکای جنایتکار خواهد گرفت و دشمنان بدانند، ملتی که شهادت دارد، هرگز اسارت ندارد و راه روشن شهدا توسط جوانان برومند ایران اسلامی پرقدرت ادامه خواهد داشت.

پرچمدار اقامه نماز در زیر آتشبار دشمنان

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور نیز از حاج قاسم سلیمانی به عنوان پرچمدار اقامه نماز در زیر آتشبار دشمنان در میادین نبرد یاد کرد و افزود: سردار سلیمانی هم مرد میدان رشادت و شهادت بود و هم سالک طریق معرفت الله. بدون آنکه خود را درگیر فلسفه و عرفان نظری کند، با سیر و سلوک به سمت کمال صیرورت داشت.

وی افزود: تواضع و فروتنی و تقوا و مهربانی و مردمداری او رنگ الهی داشت. با همین سرمایه معنوی پنتاگون و کاخ سفید را متزلزل می کرد. انس با خدا و تهجد و اشک و عشق به معبود، فلز هستی او را محکم و خلل ناپذیر کرده بود.

زرهانی ادامه داد: بر مبنای جهان بینی توحیدی به مصالح امت واحده اسلامی می اندیشید. برای شکستن پای استعمار در منطقه تردید نمی کرد. ولایت پذیر و استکبارستیز بود. تفکر راهبردی و آینده نگر داشت. راز موفقیت و سربلندی و حیات طیبه سردار سلیمانی در راز و نیاز عارفانه و نماز شب او بود. جامعه امروز ما نیازمند اخلاق سلیمانی است. مکتب سلیمانی پرتوی از مکتب اولیاءالله است در این مکتب دروغ و ریا و جبن و دودلی و زیاده خواهی و خودبینی راه ندارد و از در و دیوار آن سخاوت و شجاعت و مروت می بارد.

حضرت آقا از ایشان به عنوان رفیق یاد می کند که بیانگر وجود نهایت رفق و مدارا در یک فرمانده نظامی موحد است. در اندیشه اسلامی رفق و مدارا از مهم ترین سجایا و مکارم اخلاقی به شمار میآید و شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با آمریکا و اذناب او مزین به این سجیه است.

وی افزود: در تاریخ، سرداران و فاتحانی بوده اند که نام نیک به جای نگذاشته اند. ولی سردار سلیمانی در کنار نبوغ رزمی وتوان راهبردی، سرشار از مهر و رفق و شفقت بود و امروز مردم یمن و سوریه و عراق و فلسطین مانند ما از هجران او دلتنگ و غم زده اند. پیراستن روح از رذائل و آراستن آن به فضائل اخلاقی کار مردان خداست که شهید سلیمانی از این سلسله است. در اثر همین تهذیب نفس و خودسازی به اذن الله تبدیل به شجره طیبه ای شده است که «اصلها ثابت و فرعها فی السماء»

به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت صبح روز جمعه ۱۳دی‌ سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا