اقتصاد

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری صنعت نفت در جنوب استان بوشهر| اشتغال بومی‌ها تسریع شود


احمد محمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: اشتغال جوانان استان بوشهر به ویژه جوانان متخصص و بومی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در پارس جنوبی اولویت اساسی در مطالبات ماست و برای تحقق این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور و دولت به استان بوشهر، حضرت آیت الله رئیسی تاکید زیادی بر توجه صنعت نفت به محیط پیرامونی داشتند و از وزیر نفت و مدیران ارشد این صنعت انتظار داریم ضمن عمل به تعهدات خود، رضایت خاطر مردم و ساکنان بومی را فراهم کنند.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: اجرای دقیق مصوبه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در پارس جنوبی در واقع کف خواسته‌های جوانان است که البته این مورد نیز تاکنون محقق نشده و در شرایط کنونی میزان اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی حدود ۳۲ درصد است.

محمدی‌زاده تصریح کرد: شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی و سایر صنایع وابسته، ظرفیت بالایی برای کمک به اشتغال بومی‌ها دارند و اگر کم‌کاری کنند قطعا برخورد خواهد شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شده گفت: با این‌حجم از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه پارس جنوبی، نباید حتی یک جوان بیکار در جنوب استان بوشهر داشته باشیم و با پیگیری مکرر، زمینه اشتغال نیروهای جنوب استان و سایر شهرستان‌های استان را در پارس جنوبی فراهم می‌کنیم.

وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های عسلویه و جم و دیر و کنگان باید به طور ویژه در مساله اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی ورود کنند و کمیته تخصصی اشتغال را فعال‌تر و پویاتر کنند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا