اقتصاد

سرمایه گذاران در هرمزگان امتیازات ویژه ای دریافت می کنند


به گزارش خبرنگار بازار، بابک دین پرست ظهر امروز در محل استانداری هرمزگان و در جلسه ای با استاندار هرمزگان ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، گفت: با توجه به اشرافیت ایشان به مسائل و مشکلات هرمزگان و همچنین سبقه شان شاهد توسعه در هرمزگان خواهیم بود.

وی افزود: همه ما بایستی جهت پیشبرد اهداف دولت سیزدهم بکوشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور تصریح کرد: از امروز تا پایان هفته از ۸۵ پروژه توسعه سواحل مکران بازدید خواهیم داشت.

دین پرست با اشاره به سند هدف رفع مشکلات ساکنان و توسعه پایدار جزایر هرمزگان، عنوان داشت: در این سند ۷۱ بند احصا شده است و در خصوص آن اقداماتی نیز صورت گرفته است.

وی در خصوص روند اجرایی این سند اذعان داشت: یک سال پس از بررسی این سند ۳۱در شش بهمن ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۱ ماه پس از آن ۴۸ درصد، ۲۴ ماه بعد ۵۶/۵ درصد و در ماه گذشته به ۶۵ درصد رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ضمن تشریح شورای توسعه شرق و غرب کشور که نه استان از جمله هرمزگان را در بر می‌گیرد، گفت: افرادی که در هرمزگان سرمایه گذاری می‌کنند شامل امتیازات ویژه ای از جمله سود پایین تسهیلات بانکی، معافیت مالیانی و … خواهند شد.

بابک دین پرست در پایان عنوان داشت: کمک به توسعه و آبادانی جزایر خلیج فارس از اولویت‌های اصلی وزارت کشور است و همچنین لازم است پیگیری ویژه‌ای برای ایجاد ردیف اعتباری مشخص برای ۱۴ جزیره استان هرمزگان صورت گیرد که ما در وزارت کشور با توجه به اختیارات و مسئولیت‌ها، پیگیری جدی در این زمینه خواهیم داشت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا