اقتصاد

سند تحول آموزشی را حسابرسی می‌کنیم

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، مهرداد بذرپاش، رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت آموزش‌وپرورش در این وزارتخانه گفت: ظرفیت دیوان محاسبات در خدمت اجرای سند تحول آموزش‌وپرورش است و بررسی نوع رفتار دیگر دستگاه‌ها در این باره را به عنوان حسابرسی عملکرد آنان؛ در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی افزود: شرایط کرونایی وظایف مضاعفی را بر آموزش‌وپرورش تحمیل کرده است که قطعاً بسترساز تحولات جدیدی در نظام تعلیم و تربیت حتی در دوره پساکرونایی خواهد شد و در شیوه نظارت‌ها هم تحول ایجاد خواهد کرد.

بذرپاش، آموزش‌وپرورش را دستگاهی آبرومند دانست و با تأکید بر لزوم حفظ آبروی این دستگاه افزود: بنابراین، اگر چه در شکل قانون حسابرسی رعایت خواهیم داشت، اما در روح اجرا و تفاسیر آن قطعاً به نفع نظام تعلیم و تربیت عمل خواهیم کرد.

وی همچنین از تشکیل کارگروه مشترک دیوان محاسبات و وزارت آموزش‌وپرورش از امروز خبر داد و گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد آموزش‌وپرورش کمترین انحراف را در حسابرسی‌ها داشته است که با عزمی جدی‌تر، قطعاً به سمت صفر سوق پیدا خواهد کرد.

رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور خطاب به مسئولان وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: در ماه‌های پایانی دولت‌ها، بعضی مدیران دچار محافظه‌کاری ناشی از ترس حسابرسی پس از دوره مدیریتشان می‌شوند؛ از شما درخواست می‌کنم حتماً تصمیمات درست را اتخاذ و آن را با دقت عملیاتی کنید. قول می‌دهم در دیوان از تصمیمات صحیح شما حمایت کنیم.

وی افزود: شجاعت و انقلابی گری به معنی رفتار غیرقانونی نیست، بلکه این شاخص‌ها در تصمیم گرفتن و اجرای دقیق و صحیح تکالیف قانونی تا روز پایان حضور در عرصه مدیریت است.

بذرپاش، پیگیری برای اجرای قوانین بر زمین‌مانده را کمک بعدی دیوان محاسبات دانست و گفت: در مدارس دولتی، سرانه آموزشی دانش آموزان بیش از مدارس غیردولتی است، اما در افکار عمومی نسبت به مدارس دولتی تخریب صورت گرفته که لازم است این ذهنیت بازسازی شود.

رئیس دیوان محاسبات در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد: طبق قانون، سهم آموزش‌وپرورش از محل عوارض دریافتی از شهرداری‌ها باید پرداخت شود. برخی شهرداری‌ها در این موضوع اهمال دارند که رسیدگی خواهد شد.

در این جلسه که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و معاونان این وزارتخانه برگزار شد، بذرپاش از طریق شبکه شاد به‌طور زنده با مدیران کل این وزارتخانه در استان‌ها گفتگو کرد.

انتهای پیام/4129/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا