اقتصادی

سی فور، دانش‌بنیان ایرانی که به بازار‌های جهانی راه یافت

آفتاب‌‌نیوز :

در دنیای پروفیل upvc، برند سی‌فور به عنوان یکی از نام آوران معتبر با کیفیت برجسته و محصولات نوآورانه شناخته می‌شود. با نزدیک به دو دهه تجربه و یک تیم متشکل از ۳۰۰ نفر کارمند متعهد، سی‌فور خود را در صنعت تولید پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی به یکی از برترین تولیدکنندگان در ایران تبدیل کرده است. تعهد این شرکت به تولید محصولات منحصر به فرد با کیفیت بالا و قیمت‌های رقابتی نقش بسزایی در موفقیت آن ایفا کرده است.

سی‌فور یک مجموعه دانش بنیان است

تاریخ تأسیس هلدینگ فناورپلاستیک سپاهان که مجموعه سیفور، تولیدکننده پروفیل upvc را در بر می‌گیرد به سال ۱۳۸۴ برمی‌گردد. در آن زمان، ابوالقاسم مرادی، از شخصیت‌های برجسته در حوزه فناوری و دانش بنیان، این هلدینگ را در منطقه صنعتی نجف‌آباد اصفهان راه اندازی کردند. وی با بیش از پنج دهه تجربه در زمینه تولید و رهبری کارخانجات مختلف، از بنیان‌گذاران شرکت بزرگ گازسوزان نیز هستند.

در سال ۱۳۸۴، آغاز کار این کارخانه با ۱۰ نفر پرسنل و یک خط تولید بود. اما با تلاش بی‌وقفه مدیران و همچنین کادر مجرب و متعهد، به یکی از پیشروان صنعت پلیمر در کشور تبدیل شدند. حالا مجموعه سی‌فور با چهار شیفت به صورت شبانه روزی و با ۱۸ خط تولید در حال فعالیت است و برند‌های سی‌وین، سی‌پان، سی‌در، سی‌پان سایدینگ و EMT نیز زیرمجموعه آن هستند.

نوآوری و خلاقیت: کلید موفقیت سی‌فور در دنیای پویای امروز

در دنیای امروز، نوآوری و خلاقیت بسیار مهم هستند. با تغییرات سریع در جهان، برای رسیدن به موفقیت و رقابت با دیگران، لازم است بتوانیم به طور کامل از فرصت‌ها بهره ببریم. نوآوری به معنای پیدا کردن راه‌حل‌های جدید و خلاقانه است و به ما این امکان را می‌دهد از الگو‌های متداول خارج شده و به دنبال راه‌حل‌های بهتر و کارآمدتر باشیم. همچنین امکان بهبود فرایندها، افزایش کیفیت محصولات و سازگاری بیشتر با نیاز‌های متغیر بازار را فراهم می‌کند.

مجموعه سی‌فور با توجه ویژه به واحد تحقیق و توسعه، همواره سعی می‌کند تا فناوری‌ها و ویژگی‌های جدیدی را در پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی خود لحاظ کند تا آن‌ها را از رقبا متمایز سازد. یکی از این نوآوری‌ها، تکنولوژی HOTMELT است که توسط متخصصان تحقیق و توسعه مجموعه سی‌فور ابداع گردیده و برای اولین توسط این مجموعه به کار گرفته شده است.

افتخارات و گواهینامه‌های سی‌فور بیانگر برتری این مجموعه در صنعت پلیمر است.

مجموعه‌ی سی‌فور با رعایت استاندارد‌های بین‌المللی و بهره‌گیری از رویکرد‌های نوین، تلاش بی‌وقفه‌ای را برای بهبود کیفیت و کارایی محصولات خود انجام می‌دهد. این تلاش‌ها منجر به افزایش رضایت مشتریان، بهبود عملکرد سازمانی و توسعه پایدار شرکت شده است. سی‌فور تا کنون موفق به دریافت گواهینامه‌ها و افتخارات متعددی در ارتباط با پروفیل یو پی وی سی شده که نشانگر تعهد سی‌فور در بهبود مستمر است. در این قسمت از مقاله به تعدادی از این افتخارات اشاره شده است.

  • صادرکننده پیشرو و اشتغال آفرین صنعت پلیمر در سال ۱۴۰۱
  • واحد نمونه صادرات استان اصفهان در سال‌های ۱۳۹۳، ۱۳۹۴، ۱۳۹۵، ۱۳۹۶، ۱۳۹۸، ۱۳۹۹، ۱۴۰۰
  • واحد نمونه صادرات کشوری در سال ۱۳۹۵
  • کسب عنوان نخبه صنعتی استان اصفهان در سال ۱۳۹۵
  • کارآفرین برتر استان اصفهان در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴
  • واحد نمونه صنعتی استان اصفهان در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴
  • دارنده نشان جشنواره کیفیت برتر ایران در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳
  • کارآفرین برتر کشوری سال ۱۳۹۱
  • دارنده گواهینامه رعایت حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان در سال ۱۳۹۱

آزمایشگاه سی‌فور، همکار اداره استاندارد است

آزمایشگاه سی فور، با دریافت گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵، به عنوان یکی از مراجع معتبر و مورد تأیید اداره استاندارد معرفی شده است. بر اساس این گواهینامه، آزمایشگاه سی‌فور، نیروی متخصص و صلاحیت تست و تأیید پروفیل‌های سایر شرکت‌ها را داشته و اداره استاندارد پروفیل‌های سایر برند‌ها را جهت بررسی و ارائه گزارش به این مجموعه ارسال می‌کند.

سی فور، دانش‌بنیان ایرانی که به بازار‌های جهانی راه یافت

آیا سی‌فور موفق به گذراندن آزمون ثبات رنگ اداره استاندارد شده است؟

پروفیل پنجره دوجداره سی‌فور توانسته است در آزمون اندازه‌گیری ثبات رنگ اداره استاندارد که معادل ۶۰ ماه تابش دائم و مستقیم UV بوده استاندارد را رعایت کرده و میزان تغییرات و هوازدگی را به حداقل رساند. بر اساس نتایج این آزمون، حد استاندارد تغییر رنگ در پروفیل سی‌فور ۰.۶ است که بسیار کمتر از میزان مجاز (عدد ۵) تعیین شده است. این نتیجه نشان می‌دهد که پروفیل سی‌فور در بدترین شرایط آب و هوایی دارای ثبات رنگ است.

برگ برنده سی‌فور: گواهینامه اطلس (آریزونا) آمریکا

همان‌طور که گفته شد تغییر رنگ پنجره‌های دوجداره در صنعت ساختمانی یک موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است. تغییر رنگ می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت پایین پنجره باشد و در نتیجه، تأثیر زیادی بر ظاهر و عملکرد پنجره‌ها در شرایط مختلف جوی و محیطی داشته باشد.

برای اطمینان از کیفیت و ثبات رنگ پنجره‌های دوجداره، نمونه پروفیل‌های در و پنجره سی‌فور به آمریکا ارسال شدند. این نمونه‌ها، توسط آزمایشگاه اطلس آمریکا که از معتبرترین آزمایشگاه‌های دنیا است، مورد تست قرار گرفتند. 

پروفیل در و پنجره سی‌فور در دستگاه بسیار مدرن UA-EMMA در صحرای آریزونا و فلوریدا آزمایش شدند. نتایج این آزمون‌ها نشان می‌دهد که پروفیل‌های سی‌فور با استفاده از تکنولوژی نانو و HOTMELT در برابر نور خورشید و شرایط جوی سخت، عملکرد بسیار خوبی دارند. به عبارت دیگر، نتایج این آزمون‌ها نشان از موفقیت این فناوری‌ها بر روی پروفیل‌های upvc سی‌فور دارد.

تمرکز سی‌فور بر روی توسعه صادرات است

خانواده‌ی سی‌فور که شامل متخصصان و پرسنل باتجربه است، همواره در مسیر پیشبرد اهداف خود قدم برداشته و در تلاش است تا به صورت پایدار در رشد و توسعه صادرات پیشرفت کند. سی‌فور با افتخار در سال‌های گذشته (۱۴۰۰،۱۳۹۹،۱۳۹۸،۱۳۹۶،۱۳۹۵،۱۳۹۴،۱۳۹۳)، توانسته عنوان صادرکننده نمونه را به خود اختصاص دهد و با گسترش خدمات خود در زمینه تولید و صادرات محصولات پلیمری در سال گذشته (۱۴۰۱) به عنوان صادرکننده پیشرو و اشتغال‌آفرین در این حوزه شناخته شد.

سی فور، دانش‌بنیان ایرانی که به بازار‌های جهانی راه یافت


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress