اقتصاد

شرکت‌های هواپیمایی ایرانی آماده صدور بلیت پروازهای اربعین هستند


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در متن این اطلاعیه آمده است: براساس دستورالعمل ابلاغی سازمان حج و زیارت، همه شرکت های هواپیمایی داخلی منتظر ارائه فهرست زائران تایید شده در سامانه «سماح» (سامانه مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه) بوده و به‌محض ارسال این فهرست از سازمان حج و زیارت، شرکت‌های هواپیمایی نسبت به صدور بلیت هواپیما اقدام خواهند کرد.

همچنین بنا به اعلام قبلی و دستور سازمان حج و زیارت، داشتن تست PCR منفی با اعتبار دست‌کم ۷۲ ساعت، کارت واکسن 2 دُز و داشتن ویزای معتبر، از الزام‌های صدور بلیط توسط شرکت‌های هواپیمایی برای سفر اربعین به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، بلیت دوطرفه پرواز از تهران، شیراز، اهواز، تبریز و اصفهان به فرودگاه نجف پنج‌میلیون تومان و در مسیر مشهد- نجف- مشهد ۶ میلیون تومان نرخ‌گذاری شده است.

همچنین همه شرکت‌ها و ایرلاین‌ها موظف شدند نسبت به ارائه بلیت با این قیمت‌ها اقدام کنند.

قیمت پروازها از مبدا تهران، شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز به فرودگاه نجف در مسیر یک‌طرفه ‌نیز سه‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

این نرخ‌ها فقط مربوط به پروازها در ایام اربعین از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ۱۴۰۰ است و نرخ‌های بلیت پیش و پس از این بازه زمانی تابع عرضه و تقاضا خواهد بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا