بین‌الملل

شمارش آرای انتخابات سنا در جورجیا آغاز شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در شرایطی که دو سناتور جمهوریخواه جورجیا برای حفظ کرسی خود در مجلس سنا با رقبای دموکرات رقابت می‌کنند، مقامات این ایالت جنوبی آمریکا شمارش آرای نهایی انتخابات مهم و سرنوشت ساز سنا را در پی اتمام مهلت رأی گیری و بسته شدن حوزه‌های اخذ رأی آغاز کردند.

به رغم مشارکت بالای رأی دهندگان در برخی حوزه‌های رأی گیری، مقامات انتخاباتی ایالت جورجیا اوایل صبح سه شنبه از حضور کمرنگ رأی دهندگان از جمله در مناطق به شدت محافظه کاری خبر داد که ترامپ دوشنبه شب برای حمایت از سناتورهای جمهوریخواه به آن مناطق سفر کرده بود.

در این انتخابات، سناتور «کلی لافلر» تاجر زن ۵۰ ساله‌ای که یک سال پیش از سوی فرماندار ایالت جورجیا برای تصدی کرسی سنا در گنگره فدرال منصوب شد، با «رافائل وارناک» ۵۱ ساله، کشیش ارشد کلیسای آتلانتا رقابت می‌کند.

در سوی دیگر این رقابتها، سناتور ۷۱ ساله و مدیر اجرایی سابق، «دیوید پردو» جمهوریخواه قرار دارد که در روز یکشنبه دوره سناتوری وی به پایان رسید و قرار است با «جون آساف» دستیار پیشین کنگره و روزنامه نگار تحقیقی رقابت کند.

یکی از نکات قابل توجه و مهم در مورد این انتخابات سنا در جورجیا آن است که این ایالت با گرایش غالب جمهوریخواه اکنون به عرصه‌ای برای رقابت بسیار تنگاتنگ دو حزب اصلی آمریکا در روزهای پایانی ریاست جمهوری ترامپ تبدیل شده است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا