بین‌الملل

شهادت جوان شیعه بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

شهادت جوان شیعه بحرینی در زندان‌های آل خلیفهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از صوت المنامه، یک جوان شیعی بحرینی در زندان‌های آل خلیفه به شهادت رسید. این جوان بحرینی «حسین برکات» نام دارد که پیشتر در زندان‌های آل خلیفه به کرونا مبتلا شده بود.

بر اساس این گزارش، خانواده برکات و فعالان حقوق بشری در بحرین، آل خلیفه را مسئول اصلی شهادت او دانسته‌اند.

به گفته فعالان حقوق بشری بحرین تاکنون حداقل ۲۴۰ مورد از ابتلا به کرونا در زندان مرکزی بحرین موسوم به «جو» و بازداشتگاه حوض الجاف به ثبت رسیده است. عدم رسیدگی بهداشتی مناسب به زندانیان، ادامه بدرفتاری، شکنجه و تعامل غیر انسانی با آن‌ها در زندان‌ها موج جدیدی از نگرانی و وحشت را در میان خانواده‌های زندانیان ایجاد کرده است.

بحرین طی دو ماه گذشته هر روز صحنه ده‌ها تظاهرات اعتراض‌آمیز برای آزادی زندانیان بوده که طی چندین سال گذشته بی سابقه بوده است. به گفته جمعیت الوفاق از آغاز انقلاب بحرین در فوریه سال ۲۰۱۱ تاکنون زندان‌های بحرین شاهد بیش از ۱۸ هزار زندانی سیاسی بوده است و هم اکنون بیش از دو هزار زندانی سیاسی در این زندان‌ها به سر می‌برند.

جمعیت الوفاق بحرین با به صدا در آوردن زنگ خطر در خصوص وضعیت فاجعه بار شیوع کرونا در سطح بحرین و در زندان‌های آن تاکید کرد این حق طبیعی زندانیان سیاسی است که آزاد شوند. پیش از این آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین نیز طی چندین بیانیه و پیام شدیداللحن نسبت به فاجعه انسانی که در زندان‌های بحرین در حال رخ دادن است، هشدار داده و خواستار آزادی زندانیان اندیشه شده بود.

انتهای پیام/ 411


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا