دانش

شهید سلیمانی از موقعیت‌های جنگی برای تربیت انسان‌ها استفاده می‌کرد

دبیر شورای تحول نظام آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

به گزارش خبرنگار فرهنگی هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جمیله علم الهدی، دبیر شورای تحول نظام آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تخصصی پیرامون برنامه‌های پژوهشی – تربیتی و مدل‌سازی در تربیت جوانان با معیارهای سبک زندگی شهدا به‌ویژه شهید سردار سلیمانی که امروز به صورت ویدئو کنفرانس توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزارشد،  اظهار کرد: کمتر کسی شهید سلیمانی را به‌عنوان جنگ‌طلب می‌پذیرد درحالی‌که بیشترین فعالیت او در محیط‌های جنگی بوده است. درعین‌حال کسی نمی‌تواند ایشان را جنگ گریز معرفی کند چراکه ایشان عافیت‌طلب نبودند. این نشان‌دهنده شخصیت ویژه ایشان است.

وی با اشاره به اینکه درباره جنگ‌طلبی و صلح‌طلبی می‌توان تعابیر مختلفی داشت، گفت: به نظر می‌رسد که سردار رشید سلیمانی از موقعیت‌های متنوع جنگ و صلح برای شرکت در مسابقه خیرات که خداوند در قرآن مؤمنان را به آن دعوت کرده است، استفاده می‌کند.

علم الهدی بابیان اینکه سلیمانی سازش‌ناپذیر بود و مقاومت می‌کرد و جنگ گریزی و عافیت‌طلبی در قاموس او نبود، گفت: او از موقعیت‌های جنگی برای تربیت انسان‌ها استفاده می‌کرد.

وی تأکید کرد: جهان‌وطنی تفکر کردن و درعین‌حال متکی به ارزش‌های دینی خود ماندن، از ویژگی‌های مهم شهید سلیمانی است که می‌توان درباره آن تفکر کرد و آن را الگو قرار داد.

انتهای پیام/4139/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا