اقتصاد

صندوق بازنشستگی فولاد در دولت سیزدهم متحول شد


به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی فولاد، «حسین عامریان» در نشست با «سید محمد حسینی» معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تشریح وضعیت نابسامان صندوق بازنشستگی فولاد در آغاز فعالیت تیم مدیریتی جدید، شفافیت و مقابله با فساد، جوان‌گرایی مدیریتی و به‌کارگیری مدیران انقلابی، اصلاحیه همسان‌سازی، تکریم و ارتقای رفاه بازنشستگان، برنامه‌ریزی برای سودده شدن شرکت‌های زیرمجموعه، پیگیری موضوعات کارگری، انضباط مالی، پیگیری پرونده‌های متعدد حقوقی، افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح توسعه‌ای، تعامل مطلوب با نمایندگان مجلس و برخی اقدامات دیگر را از جمله مهم‌ترین دستاوردهای صندوق بازنشستگی فولاد در شش‌ماهه اخیر عنوان کرد.

عامریان با اشاره به سفرهای استانی خود به استان‌های مختلف شامل، کرمان، یزد، مازندران، خراسان، گلستان و خوزستان برای دیدار با بازنشستگان و بررسی وضعیت شرکت‌های تابعه گفت: برای نمونه، از زمان آغاز مسئولیت چهار بار به استان کرمان سفر کردم. در این استان مسائل حاد کارگری و اعتصابات وجود داشت که با همدلی با شورای کارگری و جلساتی که برگزار شد این مسائل مرتفع شد.

وی افزود: تیم مدیریتی جدید صندوق اصلاح همسان‌سازی را در ظرف کمتر از ۳ ماه انجام داد. ضمن اینکه خدمات متعدد رفاهی به بازنشستگان از جمله سفرهای زیارتی و سیاحتی در دوره کنونی مشهود بوده است.

عامریان با اشاره به انتقادهای برخی بازنشستگان از بیمه درمان گفت: در قرارداد جدید تمام نواقص قراردادهای سال‌های گذشته را برطرف و شرکت بیمه‌گر را مکلف به برطرف‌کردن مشکلات موجود کرده‌ایم.

«سید محمد حسینی» نیز در پایان جلسه با ابراز خرسندی از خدمات صندوق فولاد به بازنشستگان و با اشاره به اهمیت تکریم این قشر خدوم، به تبیین رویکردهای و برنامه‌های دولت سیزدهم و به‌ویژه معاونت امور مجلس رییس جمهور در تعامل نمایندگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی پرداخت.

وی  با بیان اینکه مدیریت جوان صندوق فولاد تحولی عظیم را در این صندوق ایجاد کرد گفت: آماده همکاری با صندوق فولاد هستیم تا در لایحه بودجه سال آینده، احکام محکم بودجه‌ای برای صندوق در نظر گرفته شود. ضمن اینکه آماده هستیم تا با همکاری صندوق اصلاحات قانونی موردنظر صندوق فولاد در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود.

گفتنی است احمد خانی نوذری معاون اقتصادی وزارت کار، ساسان والی زاده مشاور فرهنگی رسانه‌ای معاون پارلمانی رییس جمهور و امیر فؤاد  محسنی مدیرکل حوزه مدیرعامل نیز در این نشست حضور داشت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا