اقتصاد

صنعت هسته‌ای در خدمت بخش کشاورزی/ مجلس به جد پیگیر کشاورزی هسته‌ای است


حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به ضرورت  استفاده از کاربردهای صنعت هسته‌ای در بخش  کشاورزی، اظهار داشت: ما در این بخش ظرفیت استفاده از فناوری «گاما» و «الکترون» را در اختیار داریم.

وی تاکید کرد: مجموعه این ظرفیت هسته‌ای به ویژه می‌تواند برای نگهداشت محصول کشاورزی مد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال ما به واسطه فرایند «گاما» می‌توانیم میوه‌ای که در فصل برداشت قیمتش بسیار پایین است را با استفاده از این فناوری  در سردخانه‌ها نگه داریم و شب عید این محصول را وارد بازار کنیم.

آزادی‌خواه تصریح کرد: مقدمات فناوری کشاورزی هسته‌ای در کشور ما فراهم بوده و اما متاسفانه تجاری‌سازی و وارد عرصه کار نشده است لذا هم سازمان انرژی اتمی و هم وزارت جهادکشاورزی و هم وزارت صمت باید دست به دست هم دهند و این شرایط را در کشور ایجاد کنند.

وی بیان داشت: یکی از بهترین راه‌ها و سهل الوصول‌ترین راه‌ها برای حمایت از تولید داخل و به حداقل رساندن صادرات استفاده از این فناوری‌ها در زمینه کشاورزی هسته‌ای است تا به اصطلاح بتوانیم مزه هسته‌ای شدن را به مذاق مردم بچشانیم.

سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس اظهار داشت: کشاورزی هسته‌ای یکی از موضوعاتی است که کمیسیون کشاورزی مجلس به جد آن را دنبال خواهد کرد.

 

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا