فرهنگ

ضرغامی: سوخت یارانه‌ای کشتی‌های کروز ، گردشگری دریایی را توسعه می‌دهد

به‌گزارش ایرنا از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سید عزت‌الله ضرغامی امروز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ در دیدار علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان که در محل دفتر وزیر میراث‌فرهنگی در تهران برگزار شد، بر پیگیری ماموریت‌های حوزه‌های سه‌گانه این وزارتخانه و استفاده از تمام ظرفیت‌ها به‌منظور توسعه و ترویج گردشگری در این استان تاکید کرد.

ارائه خدمات و امکانات شایسته به گردشگران در استان گلستان، توسعه گردشگری دریایی با توجه به اختصاص سوخت یارانه‌ای به قایق‌ها و کشتی‌های کروز از دیگر تاکیدات این دیدار بود.

ضرغامی در این نشست گفت: با جدیت طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با این وزارتخانه را در استان مهمی مثل استان گلستان پیگیری خواهیم کرد.

ضرغامی: سوخت یارانه‌ای کشتی‌های کروز ، گردشگری دریایی را توسعه می‌دهد

وی به توسعه گردشگری زمینی با کشورهای همسایه نیز اشاره کرد و افزود: یکی از راه‌های توسعه و تعمیق روابط گردشگری، توسعه این صنعت با کشورهای همسایه از طریق مرز زمینی است. در همین رابطه راه‌اندازی خط تهران –تاجیکستان به صورت زمینی با هدف توسعه گردشگری می‌تواند کمک خوبی به توسعه و رونق گردشگری ایران با کشورهای همسایه کند. استان گلستان نیز می‌تواند در این باره نقش‌آفرینی داشته باشد و از مسیر و خط زمینی برای بهبود و توسعه روابط گردشگری با کشورهای همسایه بهره ببرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین به مصوبات سفر قبلی خود و رئیس جمهوری به استان گلستان اشاره و خاطرنشان کرد: مصوبات این سفر با هدف توسعه همه‌جانبه استان باید به صورت جدی پیگیری و اجرایی شود.

علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان نیز در ابتدای این نشست گفت: استان گلستان با هشت اقلیم و تنوع فرهنگ‌ها و قومیت‌ها موقعیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

موضوع دیگری که در این نشست درباره آن گفت‌وگو شد، موضوع آشوراده بود که طرفین در این باره با هم صحبت کردند و در این نشست استاندار گلستان گزارشی درباره لایروبی و وضعیت توسعه گردشگری این منطقه و نیز توضیحاتی درباره خلیج گرگان به وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارائه کرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در این نشست مطرح شد حوزه صنایع‌دستی استان گلستان بود که استاندار گلستان از ضرغامی تقاضای رسیدگی به وضعیت هنرمندان این استان را داشت. ضمن این که توجه ویژه به اماکن تاریخی استان گلستان از دیگر درخواست‌های استاندار گلستان از وزیر میراث‌ فرهنگی‌ بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا