فرهنگ

طرح مفتاح با هدف توسعه مشارکت فقهی و تقنینی توسط این مرکز اجرا می‌شود :: خبرگزاری خانه ملت


به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین مهدی رجایی‌نیا رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در سخنانی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، موضوعاتی از بین طرح‌ها و لوایح در دستور بررسی مجلس شورای اسلامی، جهت مطالعه و اظهارنظر ارائه می‌گردد و علاقمندان نیز نقطه نظرات خود را در چارچوب سوالات مشخص شده، به مرکز ارسال و در نهایت بعد از ارزیابی‌های نهایی، با حفظ حقوق مادی و معنوی افراد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


وی اظهار کرد: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برای اجرایی کردن این طرح، درگاه های مختلفی را تدارک دیده که از جمله آنها کانال رسمی مرکز در پیام رسان ایتا با آدرس ” https://eitaa.com/joinchat/1021771898C48c711af96″ می باشد.


رجایی‌نیا تصریح کرد: “چگونگی ارزیابی محتوای طرح یا لایحه از منظر مطابقت، مغایرت و عدم مغایرت با موازین اسلامی و   استنادات فقهی – حقوقی در این زمینه” ، ” پیشنهادات اصلاحی در خصوص رفع اشکالات مطرح شده” ، “ایرادات ماهوی و شکلی و ….” از مواردی است که در طرح مفتاح از مخاطبان سوال شده است و در ادامه طرح‌ها و لوایح و موضوعات تقنینی دیگر نیز در قالب همین طرح در معرض استفاده پژوهشگران قرار خواهد گرفت.


رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح مفتاح این ظرفیت را برای نخبگان حوزه و دانشگاه جهت مشارکت در بررسی طرح‌ها و لوایح را فراهم خواهد کرد./


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا