جامعه

طرح نشاط معنوی در ۸ بقعه میزبان اجرا می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مختار کرمی روز شنبه گفت: همزمان با ایام تابستان طرح نشاط معنوی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با حضور مربیان رشته‌های مختلف کلاس‌های تابستانی در ۸ بقعه شاخص استان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ۵۰۰ تا یک هزار نفر در این طرح حضور داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان، حسینیه و زینبیه اعظم شهرستان زنجان، بقعه قیدار نبی (ع) و امامزاده ابراهیم (ع) سجاس شهرستان خدابنده، امامزادگان هاشم و عوف (ع) شهر آببر شهرستان طارم، امامزاده اسماعیل (ع) و زیدالکبیر (ع) شهرستان ابهر میزبان این طرح در سطح استان زنجان خواهند بود.

کرمی افزود: آموزش مهارت‌های دهگانه زندگی کلاس‌های قرآن و احکام، آموزش‌های فنی و هنری و مهارتی مثل صنایع دستی، مهارت‌های رایانه‌ای، خطاطی و نقاشی و برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای دانش آموزان از جمله محتویات ارئه شده در این طرح خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه زمان اجرای این طرح از اول تیرماه تا ششم مرداد ماه سالجاری است، افزود: مخاطبین این طرح دانش آموزان دختر و پسر رده سنی ۸ تا ۱۸ سال خواهند بود که با توجه به شروع ماه محرم در اواسط تابستان امسال، در صورت مهیا بودن شرایط در بقاع متبرکه و امامزادگان تا پایان مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

کرمی با اشاره به اینکه اساتید و مربیان این طرح از میان مبلغین بومی و اعزامی سازمان اوقاف و امور خیریه و مربیان دوره دیده سبک زندگی اسلامی یا مربیان محلی و منطقه‌ای در رشته‌های مختلف مهارت آموزی و دانشجویان رشته‌های مرتبط با این کلاس‌ها خواهد بود، افزود: پیش‌بینی می‌شود حداقل از آموزش‌های ۸ مربی رسمی و حداکثر ۲۰ مربی مرتبط در این طرح بهره ببریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه در سالیان گذشته از ۵۰۰ نفر تا یک هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این طرح شرکت می‌کردند، گفت: با توجه به پایان کرونا امسال تعداد نفرات افزایش پیدا خواهد کرد.

کرمی افزود: مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در زمینه‌های مختلف، تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی، استفده از ابزارهای روز مثل فضای مجازی و ارتباط گیری مؤثر را از اهداف این طرح دانست و افزود: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای مؤثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از اسیب های اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: اگر برای نسل جوان برنامه‌ای نداشته باشیم، دشمنان برنامه‌های مختلفی دارند تا این خلاء را پر کنند پس باید همیشه در این گونه زمینه‌ها فعال و بروز باشیم تا بتوانیم گوشه‌ای از وظایف خود را در قبال پرورش صحیح این نسل ادا کنیم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا