جامعه

عملکرد وزرا رضایت بخش نیست/ بی توجهی دولت به حوزه آموزش و پرورش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، جبار کوچکی نژاد عصر شنبه در پنجمین پاسداشت زحمات مدیران ادارات آموزش و پرورش استان گیلان پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت مقام معلم با اشاره به طرح رتبه بندی فرهنگیان، گفت: در برنامه ششم توسعه قید شده که دولت موظف است لایحه رتبه بندی را تصویب کند اما این کار انجام نشد تا اینکه در اواخر دولت قبل این اتفاق رخ داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه طرح رتبه بندی تحول بزرگی در حوزه آموزش و پرورش است، تصریح کرد: سه آیتم را از حکم حقوقی آموزش و پرورش شامل حق شغل، شاغل و فوق العاده را حذف کردند و رتبه بندی تصویب شد که منجر به قانونی شدن ۴ عنوان سیستم دانشگاهی می‌شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه دولت یک مرحله همسان سازی را انجام داده است، بیان کرد: مقرر شد تا امسال در تبصره دو قانون بودجه امسال یک مرحله دیگر از همسان سازی نیز انجام شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به ساماندهی و استخدام نیروی انسانی آموزش و پرورش که در مدارس غیر دولتی تدریس می‌کنند، گفت: مطابق با آزمون ماده ۲۸، به ازای هر سالی که فرد در مدرسه غیردولتی تدریس می‌کند امتیاز می‌گیرد و این طرح به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه مجلس در دادن رأی اعتماد بالا به اکثر وزرای دولت سیزدهم اشتباه کرده و به همین دلیل امروز شاهد چنین وضعیتی در بازار هستیم، افزود: دولت به آموزش و پرورش توجه ویژه نکرد البته دولت‌های قبلی نیز همینطور بودند معتقدم وزیر آموزش و پرورش باید شیخ الوزرا باشد.

وی با بیان اینکه دولت از فروش ارز ترجیحی در بازار ۵۰۰ هزار میلیارد آزاد می‌کند که طبق قانون باید پوشش کاملی برای داروها و تجهیزات ایجاد کند، ادامه داد: دولت موظف است کارت الکترونیکی برای مردم صادر کند و از محل همین ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به حساب مردم پول واریز کند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه رئیس دولت نهم و دهم قبل از گران کردن بنزین از دو ماه قبل به حساب مردم پول واریز کرد، بیان کرد: مجلس به شدت نگران وضعیت فعلی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه خیانت کارانی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی غذای سگ وارد کرده‌اند باید شناسایی و مجازات شوند، گفت: مجلس صبح فردا در جلسه غیرعلنی وضعیت فعلی ایجاد شده ناشی از حذف ارز ترجیحی را بررسی می‌کند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا