سیاست

فرهیختگان لبنانی نقش ممتازی در نبرد رسانه‌ای علیه استکبار دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز جمعه در ادامه دیدارهای خود در بیروت با جمعی از شخصیت ها و چهره های برجسته فرهنگی، سیاسی و رسانه ای لبنان دیدار و رایزنی کرد.

در این دیدار امیر عبداللهیان، رسانه‌های محور مقاومت را صدای رسای حق طلبی و آزادی خواهی خواند و گفت، فرهیختگان و اصحاب قلم در لبنان نقش ممتازی در نبرد رسانه‌ای علیه استکبار جهانی دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روزگذشته برای دیدار و رایزنی با مقام‌های لبنانی وارد بیروت شد و در جریان این سفر با مسئولان بلند پایه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

همزمان با ورود وزیر خارجه کشورمان به بیروت، لبنانی‌ها با انتشار گسترده هشتک #خوش_آمدید از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در شکست حصار آمریکا علیه این کشور قدردانی کردند.

حسین امیر عبداللهیان همچنین عصر امروز در نشست خبری با رسانه‌های لبنانی درباره مذاکرات وین، گفت: ما به مذاکرات وین باز می‌گردیم. در دولت جدید به جمع بندی نهایی در این زمینه نزدیک می‌شویم. برای دولت جدید ایران که یک دولت عملگرا و نتیجه گرا است، بسیار مهم است که در مذاکرات منافع و حقوق ملت ایران به طور کامل تأمین شود.

وی با بیان اینکه ما وقت خودمان را در مذاکرات تلف نخواهیم کرد، تصریح کرد: برای ما مهم است که نشانه‌هایی از طرف مقابل از جمله آمریکا دریافت کنیم که نشان دهنده نیت جدی آمریکایی‌ها برای بازگشت کامل به تعهداتشان باشد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا