ورزش

فضاهای ورزشی مدارس گلستان رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد


به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرضا نظری روز جمعه درجمع نمازگزاران گنبدی افزود: براین اساس فضاهای ورزشی موجود در مدارس گلستان که افزون بر ۷۰ سالن ورزشی است، روز پنجشنبه هر هفته در اختیار مادران و دختران دانش آموز و روز جمعه نیز در اختیار پدران و پسران دانش آموز قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: طی ۲۴ سال که از استان شدن گلستان می‌گذرد تنها ۷۰ پروژه ورزشی در مدارس این استان شمالی احداث و به بهره برداری رسیده اما فقط درسال جاری و با حمایت ویژه دولت انقلابی آیت الله رییسی و وزیر آموزش و پرورش، عملیات اجرایی ۴۴ پروژه ورزشی در مدارس آغاز شده است.

نظری همچنین با تبریک هفته معلم (۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت) و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان انقلاب اسلامی بالاخص شهدای فرهنگی و دانش آموز گلستان گفت: نظام تعلیم و تربیت در این استان در راستای عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری و سه توصیه معظم له به دانش آموزان یعنی “تحصیل، تهذیب و ورزش” برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده است.

وی افزود: اعتقاد داریم اگر به این سه اصل مدنظر رهبری به درستی و با دقت توجه و عمل شود رسالت معلمی انجام شده است ضمن اینکه درخواست داریم همه ادارات و نهادها به آموزش و پرورش در تحقق اهداف و پرورش نسل متعهد برای شکل گیری تمدن اسلامی، کمک نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: درحوزه تحصیل دانش آموزان همه ظرفیت‌ها و امکانات آموزشی استان بسیج و ۱۰ رویکرد علمی نیز تدوین شده است تا آموزش‌ها با بهترین کیفیت به دانش آموزان منتقل شود.

نظری گفت: درحوزه تهذیب دانش آموزان نیز جلسات هم اندیشی با ائمه جمعه شیعه و اهل سنت گلستان برگزار و پس از آن قرارگاه قرآنی در آموزش و پرورش استان راه‌اندازی شد که خروجی آن در سال تحصیلی جاری حضور ۱۴ هزار دانش آموز در دوره‌های مختلف آموزش قرآن بوده است.

وی همچنین باتاکید برضرورت حضور بیشتر اولیای دانش آموزان در مدارس افزود: درب مدارس برای حضور خانواده‌ها و استفاده از نقطه نظرات آنها برای تحقق هرچه بهتر اهداف نظام تعلیم و تربیت باز است.

نظری اضافه کرد: شعار آموزش و پرورش گلستان شفاف سازی است و هیچ چیز پنهانی در حوزه تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم وجود ندارد.

آموزش و پرورش استان حدود ۲ میلیون نفری گلستان حدود ۳۸۰ هزار دانش آموز و ۴۸ هزار فرهنگی شاغل دارد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا