سیاست

فلسطینیان از توافق‌های سازش بسیار خشمگین هستند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «نیکلای ملادنوف» نماینده سازمان ملل در امور غرب آسیا که به تازگی مأموریتش در این سمت به پایان رسیده، ادعا کرد فلسطینی‌ها نیز می‌توانند از توافق سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی عایدی داشته باشند.

ملادنوف در مصاحبه با روزنامه «نیویورک‌تایمز»، تصمیم رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری را برای این تل‌آویو «فاجعه‌بار» خواند و گفت: «اکنون وضعیت بسیار احساسی است، فلسطینی شدیداََ خشمگین هستند».

وی با ادعای اینکه توافق سازش می‌تواند برای فلسطینی‌ها مفید باشد، خطاب به آنها گفت: «اگر چهار، شش یا ده کشور عربی در تل‌آویو سفارتخانه داشته باشند، آیا شما نمی‌خواهید که آنها طرف شما باشند؟»

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این مصاحبه، ضمن استقبال از امضای توافق سازش بین بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «نه اسرائیل و نه هیچ کشور عربی دیگری نمی‌خواهد این توافق‌ها را خراب کند. این توافق‌ها به برخی کشورها، اهرم فشاری در اسرائیل می‌دهد. اگر فلسطینی باشید، واقعا باید بخواهید به پای میز مذاکره برگردید».

علی‌رغم اینکه ملادنوف هیچ ادعایی در کمک به حاصل شدن توافق سازش بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی ندارد اما نیویورک‌تایمز نوشت که او از فرصت این توافق‌ها استفاده کرد تا تل‌آویو را وادار به صرف نظر کردن از طرح اشغال کرانه باختری کند.

وی پیشتر نیز گفته بود تصمیم رژیم تل‌آویو برای توسعه یک شهرک صهیونیست‌نشین در قدس شرقی، باعث غیرممکن شدن تشکیل دولت فلسطینی می‌شود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا